Klimatyzatory domowe Etherea z technologią oczyszczania powietrza

2017-06-08 12:49
klimatyzator ścienny domowy
Autor: Panasonic Najnowsza wersja klimatyzatora domowego Etherea

Panasonic odświeżył linię klimatyzatorów domowych Etherea, wykorzystujących ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Jednostki ścienne wyposażono m.in. w technologię oczyszczania i nawilżania powietrza. Co jeszcze zapewniają nowe klimatyzatory?

Czynnik R32

Ścienne klimatyzatory do użytku domowego Etherea pracują na czynniku chłodniczym R32, który w porównaniu do poprzedniego R410A jest efektywniejszy, bezpieczniejszy i ma niższy wskaźnik GWP, oznaczający wpływ na efekt cieplarniany (ang. Global Warming Potential). Czynnik chłodniczy R32 to ponadto czysta, jednoskładnikowa substancja, łatwiejsza do odzyskania i ponownego użycia.

Efektywność energetyczna A+++

Linia klimatyzatorów domowych Etherea to 6 modeli o mocach od 2 kW do 7,1 kW. Wyróżnia je najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ zarówno dla trybu ogrzewania, jak i chłodzenia. Oszczędność energii zapewnia między innymi system Econavi składający się z inteligentnych czujników nasłonecznienia oraz obecności i aktywności osób w pomieszczeniu. Dzięki nim urządzenie automatycznie dostosowuje swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu oraz potrzeb domowników. Zapewnia w ten sposób maksymalny komfort, ograniczając zużycie energii nawet do 38%.

Oczyszczanie powietrza

Za oczyszczanie powietrza odpowiada system Nanoe, który usuwa 99% bakterii, wirusów oraz pleśni znajdujących się w powietrzu, jak i tych pokrywających powierzchnie. System eliminuje też alergeny i ma właściwości nawilżające dla skóry oraz włosów.

Szybkie chłodzenie

Klimatyzatory domowe wyposażono w dwie niezależne żaluzje Aerowings szybko schładzające powietrze. Żaluzje, kierując nawiew w stronę sufitu, dają efekt opadającego chłodu. Pozwalają tym samym na równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w pomieszczeniu.
Zaletą nowych modeli są również niewielkie wymiary oraz cicha praca na poziomie 19 dB.
Dostępne są 4 jednostki w kolorze srebrnym i 6 białych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej