Klimatyzatory domowe Etherea z technologią oczyszczania powietrza

2017-06-08 12:49
klimatyzator ścienny domowy
Autor: Panasonic Najnowsza wersja klimatyzatora domowego Etherea

Panasonic odświeżył linię klimatyzatorów domowych Etherea, wykorzystujących ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Jednostki ścienne wyposażono m.in. w technologię oczyszczania i nawilżania powietrza. Co jeszcze zapewniają nowe klimatyzatory?

Czynnik R32

Ścienne klimatyzatory do użytku domowego Etherea pracują na czynniku chłodniczym R32, który w porównaniu do poprzedniego R410A jest efektywniejszy, bezpieczniejszy i ma niższy wskaźnik GWP, oznaczający wpływ na efekt cieplarniany (ang. Global Warming Potential). Czynnik chłodniczy R32 to ponadto czysta, jednoskładnikowa substancja, łatwiejsza do odzyskania i ponownego użycia.

Efektywność energetyczna A+++

Linia klimatyzatorów domowych Etherea to 6 modeli o mocach od 2 kW do 7,1 kW. Wyróżnia je najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ zarówno dla trybu ogrzewania, jak i chłodzenia. Oszczędność energii zapewnia między innymi system Econavi składający się z inteligentnych czujników nasłonecznienia oraz obecności i aktywności osób w pomieszczeniu. Dzięki nim urządzenie automatycznie dostosowuje swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu oraz potrzeb domowników. Zapewnia w ten sposób maksymalny komfort, ograniczając zużycie energii nawet do 38%.

Oczyszczanie powietrza

Za oczyszczanie powietrza odpowiada system Nanoe, który usuwa 99% bakterii, wirusów oraz pleśni znajdujących się w powietrzu, jak i tych pokrywających powierzchnie. System eliminuje też alergeny i ma właściwości nawilżające dla skóry oraz włosów.

Szybkie chłodzenie

Klimatyzatory domowe wyposażono w dwie niezależne żaluzje Aerowings szybko schładzające powietrze. Żaluzje, kierując nawiew w stronę sufitu, dają efekt opadającego chłodu. Pozwalają tym samym na równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w pomieszczeniu.
Zaletą nowych modeli są również niewielkie wymiary oraz cicha praca na poziomie 19 dB.
Dostępne są 4 jednostki w kolorze srebrnym i 6 białych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej