Jednostki kanałowe VRF typu E2 Panasonic

2015-07-22 15:48
jednostka wentylacji i klimatyzacji kanałowej
Autor: Panasonic Jednostka kanałowa VRF typu E2

Możliwość wytworzenia wysokiego ciśnienia statycznego, praca z funkcją świeżego powietrza z zewnątrz, szeroki zakres regulacji temperatur wewnątrz pomieszczeń, oszczędność energii, to możliwości nowych jednostek kanałowych typu E2 firmy Panasonic. Urządzenia uzupełniają ofertę wysokowydajnych systemów VRF i PACi.

Jednostki kanałowe VRF typu E2 pracują w trybie świeżego powietrza, w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych, od -5 do 43ºC. Zapewniają w pomieszczeniach temperaturę od 15 do 45ºC. Wentylator napędzany silnikiem prądu stałego gwarantuje oszczędność energii.

Za sprawą wyższego ciśnienia statycznego urządzenia dają większe możliwości w projektowaniu długich układów przewodów wentylacyjnych. Jednostki kanałowe VRF E2 wyposażone są w narzędzia autodiagnostyki oraz w wentylator z trybem automatycznym, który wykrywa spadki ciśnienia wzdłuż rur i na tej podstawie dostosowuje prędkość pracy. Dzięki tym funkcjom szybciej przebiega konfiguracja urządzeń i nie wymagają ręcznej regulacji.
Wygodę użytkownikom daje możliwość regulacji temperatury powietrza i wyboru nastawy ciśnienia statycznego – do 270 Pa.
Układy VRF i PACi, wyposażone w jednostki E2, mogą pracować w systemie zarządzania budynkiem i być sterowane zdalnie z dowolnego miejsca za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. Nowe urządzenia są ponadto lżejsze (wagę zredukowano o 15%) i ciche (poziom szumu w trakcie pracy 41- 45 dB(A)).

Nowe jednostki typu E2  przeznaczone są do wysokiej klasy obiektów biurowych, centrów handlowych czy hoteli.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej