COMFOSYSTEMS - ogrzewanie, cwu i wentylacja pomieszczeń z odzyskiem ciepła

2012-11-15 12:54
Zehnder COMFOSYSTEMS
Autor: Zehnder Polska Działanie systemu COMFOSYSTEMS krok po kroku, ciepłe powietrze dostarczane jest do pomieszczeń mieszkalnych przez nawiewniki umieszczone w dole pomieszczeń i usuwane przez kratki wentylacyjne pod sufitem w kuchni i łazience

Kompletny system wentylacji z odzyskiem ciepła COMFOSYSTEMS firmy Zehnder to komfort w mieszkaniu, oszczędność energii i wysoka jakość funkcjonowania instalacji w budynku. Pompę ciepła, centralę wentylacyjną, przygotowanie ciepłej wody użytkowej, ogrzewanie i opcjonalnie free cooling – wszystko integruje w jednej kompaktowej obudowie centrala energetyczna Zehnder ComfoBox.

COMFOSYSTEMS łączący ogrzewanie pomieszczeń z komfortową wentylacją z odzyskiem ciepła firmy Zehnder tworzy energooszczędny, zdrowy i przyjazny mieszkańcom klimat pomieszczeń w budynku.

Na COMFOSYSTEMS składają się oferowane w zestawie następujące urządzenia:

  • ComfoBox – centrala energetyczna – pompa ciepłacentrala wentylacyjna w jednym urządzeniu. Kompaktowa centrala Zehnder ComfoBox łączy funkcje ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i podgrzewania wody. Wydajna i energooszczędna wykorzystuje odnawialne źródła energii.
  • ComfoFond – gruntowe wymienniki ciepła wykorzystują temperaturę z wnętrza ziemi na głębokości 1,50 - 2,00 m. Zimą ziemia o temperaturze ok. 8 stopni C oddaje energię do cieczy krążącej w ułożonych rurach a następnie, za pośrednictwem specjalnej nagrzewnicy, do świeżego powietrza, podgrzewając je zanim dotrze do urządzania wentylującego. W lecie zasada ta działa odwrotnie. Przy temperaturze ziemi ok. 12 stopni C ciepłe powietrze zewnętrzne jest schładzane i doprowadzane bezpośrednio do domu. Dzięki temu "efektowi chłodzenia" okna mogą pozostać zamknięte a ciepłe powietrze pozostanie na zewnątrz.
  • ComfoUnit – centrale wentylacyjne ComfoAir cechuje efektywność, oszczędność energii, higiena, łatwość obsługi, perfekcyjne dobranie pojedynczych komponentów. Są to główne atuty systemu.
  • ComfoFresh – systemy dystrybucji powietrza oparte na rurach z tworzywa sztucznego z higieniczną warstwą CleanInside to kompleksowe rozwiązania do instalacji w nowym i starym budownictwie. W zależności od sposobu użytkowania, skrzynki rozdzielcze mogą być zainstalowane alternatywnie: na podłożu w warstwie izolacyjnej (OnFloor) albo w podłożu, jastrychu (InFloor). Oba systemy rozdzielania powietrza montuje się szybko i w prosty sposób.
  • Kratki wentylacyjne – jako zakończenie kanałów powietrza doprowadzanego i zużytego Zehnder oferuje dekoracyjne kratki maskujące. Wysoka jakość wykonania i elegancka forma kratek sprawiają, że wpisują się one w każdy wystrój wnętrza, zarówno stylowego, jak i nowoczesnego. Wszystkie modele kratek są dostępne jako natynkowe i podtynkowe, w stali szlachetnej lub lakierowane na biało. Zehnder oferuje wyloty ścienne, podłogowe i sufitowe.

Wentylacja z rekordowo wysokim odzyskiem ciepła

Centrale wentylacyjne marki Zehnder dostępne są w zakresie od 100 do 7000 m³. Rekordowo wysoki odzysk ciepła i pełna oferta akcesoriów uzupełniona jest innowacyjną technologią wymienników entalpicznych. Kompletny system instalacyjny doprowadzający powietrze świeże i odprowadzający powietrze zużyte jest prosty w montażu i łatwy w czyszczeniu. System, o wysokich walorach użytkowych, ma tak dobrane komponenty, że doprowadzają one świeże powietrze odprowadzając jednocześnie powietrze zużyte.

Pięć w jednym: pompa ciepła, ogrzewanie, cwu, wentylacja i free cooling

Centrale energetyczne Zehnder ComfoBox integrują w jednej kompaktowej obudowie pompę ciepła, centralę wentylacyjną, przygotowanie ciepłej wody użytkowej i opcjonalnie free cooling. Zobacz jak działa Comfosystem.

Zobacz koniecznie: Komfortowe osiedle mieszkaniowe Wolfswinkel w Zürichu, w którym zinstalowano pompę ciepła, centralę wentylacyjną Zehnder Comfoair 350 wraz z systemem dystrybucji powietrza Comfopipe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej