Recykling to zrównoważony rozwój. Wykładziny podłogowe z materiałów pochodzących z recyklingu

2010-12-09 12:42
World Textiles - On Safari
Autor: InterfaceFLOR

Wszystkie kolekcje wykładzin podłogowych charakteryzują się stylowym wzornictwem, wytrzymałością oraz minimalnym wpływem na środowisko, co jest zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Wykładziny podłogowe powstały przy wykorzystaniu jeszcze mniejszej ilości włókna, które w większym stopniu pochodzi z recyklingu pre- i/lub post-konsumenckiego.

Zrównoważony rozwój oznacza zmniejszenie wpływu produktów i budynków na środowisko w całym cyklu ich życia. Recykling idealnie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju. Włókna wykorzystywane do produkcji wykładzin podłogowych pochodzą z odzysku: z zużytych wykładzin lub z pozostałości w procesie produkcji. Właściwości wykładzin podłogowych z recyklingu (ścieralność, izolacyjność akustyczna itp.) w niczym nie ustępują wykładzinom produkowanym standardowo.

Zobacz także: Jakie produkty są dobrze oceniane w systemach certyfikacji ekologicznej

Wykładziny podłogowe - kolekcja World Textiles

Ta kolekcja wykładzin podłogowych wyróżnia się wzornictwem inspirowanym sztuką, kulturą i symboliką dalekich krajów. Kolekcja dostępna jest w szerokiej gamie wzorów, kolorów i tekstur. Dzięki połączeniu zalet wykładziny ekologicznej z recyklingu i stylowej, sprawdzi się w eleganckich wnętrzach, nawet tych intensywnie użytkowanych. Wykładziny te charakteryzują się wysoką zawartością materiałów pochodzących z recyklingu. Sugerowane zastosowanie wykładzin podłogowych: hotele, obiekty handlowe, obiekty komercyjne i administracyjne wysokiej klasy.

World Textiles (6 wzorów, 24 motywy, 106 kreatywnych kompozycji): The Orient, On Safari, Latin Fever, Folklore, Eastern Delights, Tribal Rythms

Wykładziny podłogowe - kolekcja Ambiance

Polecana jest do klasycznych i nowoczesnych wnętrz biurowych i publicznych. Inspiracje czerpane z otaczającego świata dały w efekcie bogatą paletę wzorów, kolorów i tekstur, które pozwalają na szerokie możliwości różnorodnych połączeń. Sugerowane zastosowanie: biura, administracja publiczna, obiekty edukacyjne, obiekty handlowe, hotele, oraz Cap & Blazer do obiektów komercyjnych i administracyjnyvh wysokiej klasy.

Ambiance (6 wzorów, 8 motywów, 82 kreatywne kompozycje): Cap & Blazer, Razzle Dazzle, Vermont, Made To Measure, Knit One, Purl One, Precious Ground

Wykładziny podłogowe - kolekcja Design Unlimited

Daje całkowitą swobodę twórczą. Dzięki możliwościom tworzenia kompozycji jakie daje kolekcja, powstanie wiele oryginalnych projektów stuprocentowo dopasowanych do potrzeb i preferencji Klienta. Możliwości są nieograniczone.

Design Unlimited (8 wzorów, 65 motywów, nieskończona liczba kompozycji):  Design Possibilities, Creativity, Freedom To Create, Colours, Elegance, Inspiration, Vision, Ambition

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej