Posadzki żywiczne na parkingu podziemnym Filharmonii Szczecińskiej

2015-05-28 15:25
Deckshield firmy Flowcrete. Garaż podziemny Filharmonii Szczecińskiej
Autor: Flowcrete - materiały prasowe W nazywanej ostatnio często "ikoną architektury Szczecina" nowej siedzibie Filharmonii garaż podziemny ma posadzkę żywiczną Deckshield firmy Flowcrete

Najsłynniejsza nowa inwestycja w Szczecinie, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza przyciąga licznych gości. Filharmonia ma dwupoziomowy podziemny parking z miejscami dla 157 samochodów.

Nowa inwestycja na medal

Filharmonia w Szczecinie to budynek o wyjątkowej architekturze, szeroko komentowanej na świecie i wyróżnionej licznymi nagrodami, w tym, przyznawaną raz na dwa lata, prestiżową Nagrodą Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe dla współczesnej architektury.

Filharmonia cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno z powodu niezwykłego wyrazu artystycznego bryły budynku, jak i dzięki doskonale zaprojektowanym wnętrzom i salom koncertowym o świetnej akustyce.

Dbałość o doskonałe wrażenia odwiedzających Filharmonię gości przejawia się nawet w zaprojektowaniu estetycznego i funkcjonalnego parkingu podziemnego.

Garaż Filharmonii Szczecińskiej

Garaż podziemny w Filharmonii Szczecińskiej jest wyjątkowy – mówi Małgorzata Zajkowska, architekt w firmie Flowcrete - Wszystkie elementy wnętrza zostały zaprojektowane ze szczególną pieczołowitością: sufity podwieszone z ażurowych elementów, ciekawe oznakowania poziome i pionowe oraz ściany w jaskrawym kolorze, ożywiające ogólny widok.

Zapewnienie atrakcyjnego wyglądu parkingu wiązało się również z wyborem takiej posadzki, która przy wysokiej wytrzymałości mechanicznej i odporności chemicznej zagwarantuje zachowanie odpowiedniej estetyki przez cały okres użytkowania. Warunki te spełniono dzięki zastosowaniu systemów posadzkowych Deckshield firmy Flowcrete.


Filharmonia Szczecińska - szara posadzka żywiczna w garażu podziemnym
Autor: Flowcrete - materiały prasowe Szara posadzka żywiczna w garażu podziemnym Filharmonii Szczecińskiej, 2015

Deckshield to specjalny rodzaj posadzek żywicznych przeznaczonych do stosowania na parkingach i w garażach podziemnych. Posadzki Deckshield wykonywane są z elastycznych żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego, zapewniającego antypoślizgowość oraz odpowiednią wytrzymałość na ścieranie. Cały system jest odporny chemicznie na substancje, które mogą pojawić się na posadzce w związku z ruchem samochodowym, takie jak benzyna, olej napędowy, płyny hydrauliczne czy kwas akumulatorowy. Posadzki garażowe Deckshield są szczelne i nienasiąkliwe, dzięki czemu przedłużają żywotność płyt betonowych.

Ich dodatkową cechą jest estetyczne wykonanie, jako jednorodnej, bezspoinowej powierzchni o satynowym połysku, a także możliwość zaprojektowania zróżnicowanej kolorystyki parkingu i namalowania oznaczeń poziomych w dopasowanym kolorze.

Stosując posadzki Deckshield zabezpieczono podłoże betonowe i stropy na obu poziomach parkingów i rampach, łącznie na powierzchni 4 600 m2.

Powłoka na pochyłe powierzchnie

Jako posadzkę na rampach wjazdowo-zjazdowych wykonano Deckshield ID HD, wzmocnioną powłokę z gruboziarnistym piaskiem, gwarantującym odpowiednią przeciwpoślizgowość  na pochyłych nawierzchniach, nawet gdy są mokre lub zabrudzone. Do realizacji wybrano jasnoszary kolor, który rozjaśnia strefę parkingu i dobrze współgra z pomarańczowymi ścianami.

Posadzki parkingowe Deckshield podnoszą jakość wykończenia garaży i, tak jak w przypadku Filharmonii w Szczecinie, gwarantują dobre pierwsze wrażenie wśród osób rozpoczynających odwiedziny w obiekcie użyteczności publicznej od garażu.

Filharmonia Szczecińska
Autor: Simon Menges, źródło Filharmonia Szczecińska Budynek Filharmonii Szczecińskiej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej