Posadzki żywiczne na parkingu podziemnym Filharmonii Szczecińskiej

2015-05-28 15:25
Deckshield firmy Flowcrete. Garaż podziemny Filharmonii Szczecińskiej
Autor: Flowcrete - materiały prasowe W nazywanej ostatnio często "ikoną architektury Szczecina" nowej siedzibie Filharmonii garaż podziemny ma posadzkę żywiczną Deckshield firmy Flowcrete

Najsłynniejsza nowa inwestycja w Szczecinie, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza przyciąga licznych gości. Filharmonia ma dwupoziomowy podziemny parking z miejscami dla 157 samochodów.

Nowa inwestycja na medal

Filharmonia w Szczecinie to budynek o wyjątkowej architekturze, szeroko komentowanej na świecie i wyróżnionej licznymi nagrodami, w tym, przyznawaną raz na dwa lata, prestiżową Nagrodą Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe dla współczesnej architektury.

Filharmonia cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno z powodu niezwykłego wyrazu artystycznego bryły budynku, jak i dzięki doskonale zaprojektowanym wnętrzom i salom koncertowym o świetnej akustyce.

Dbałość o doskonałe wrażenia odwiedzających Filharmonię gości przejawia się nawet w zaprojektowaniu estetycznego i funkcjonalnego parkingu podziemnego.

Garaż Filharmonii Szczecińskiej

Garaż podziemny w Filharmonii Szczecińskiej jest wyjątkowy – mówi Małgorzata Zajkowska, architekt w firmie Flowcrete - Wszystkie elementy wnętrza zostały zaprojektowane ze szczególną pieczołowitością: sufity podwieszone z ażurowych elementów, ciekawe oznakowania poziome i pionowe oraz ściany w jaskrawym kolorze, ożywiające ogólny widok.

Zapewnienie atrakcyjnego wyglądu parkingu wiązało się również z wyborem takiej posadzki, która przy wysokiej wytrzymałości mechanicznej i odporności chemicznej zagwarantuje zachowanie odpowiedniej estetyki przez cały okres użytkowania. Warunki te spełniono dzięki zastosowaniu systemów posadzkowych Deckshield firmy Flowcrete.


Filharmonia Szczecińska - szara posadzka żywiczna w garażu podziemnym
Autor: Flowcrete - materiały prasowe Szara posadzka żywiczna w garażu podziemnym Filharmonii Szczecińskiej, 2015

Deckshield to specjalny rodzaj posadzek żywicznych przeznaczonych do stosowania na parkingach i w garażach podziemnych. Posadzki Deckshield wykonywane są z elastycznych żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego, zapewniającego antypoślizgowość oraz odpowiednią wytrzymałość na ścieranie. Cały system jest odporny chemicznie na substancje, które mogą pojawić się na posadzce w związku z ruchem samochodowym, takie jak benzyna, olej napędowy, płyny hydrauliczne czy kwas akumulatorowy. Posadzki garażowe Deckshield są szczelne i nienasiąkliwe, dzięki czemu przedłużają żywotność płyt betonowych.

Ich dodatkową cechą jest estetyczne wykonanie, jako jednorodnej, bezspoinowej powierzchni o satynowym połysku, a także możliwość zaprojektowania zróżnicowanej kolorystyki parkingu i namalowania oznaczeń poziomych w dopasowanym kolorze.

Stosując posadzki Deckshield zabezpieczono podłoże betonowe i stropy na obu poziomach parkingów i rampach, łącznie na powierzchni 4 600 m2.

Powłoka na pochyłe powierzchnie

Jako posadzkę na rampach wjazdowo-zjazdowych wykonano Deckshield ID HD, wzmocnioną powłokę z gruboziarnistym piaskiem, gwarantującym odpowiednią przeciwpoślizgowość  na pochyłych nawierzchniach, nawet gdy są mokre lub zabrudzone. Do realizacji wybrano jasnoszary kolor, który rozjaśnia strefę parkingu i dobrze współgra z pomarańczowymi ścianami.

Posadzki parkingowe Deckshield podnoszą jakość wykończenia garaży i, tak jak w przypadku Filharmonii w Szczecinie, gwarantują dobre pierwsze wrażenie wśród osób rozpoczynających odwiedziny w obiekcie użyteczności publicznej od garażu.

Filharmonia Szczecińska
Autor: Simon Menges, źródło Filharmonia Szczecińska Budynek Filharmonii Szczecińskiej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej