Jastrych na nierówne powierzchnie

2007-12-18 15:10

Nowoczesne materiały budowlane pozwalają wyeliminować wszelkie wady wykonawcze. Dzięki wprowadzaniu na rynek coraz bardziej zaawansowanych technologicznie systemów suchej zabudowy i gotowych tynkarskich mieszanek gipsowych, nierówne powierzchnie ścian przestają być problemem.

Sucha, cementowa mieszanka firmy Baumit do sporządzania jastrychów to produkt, który można stosować na wszystkich podłożach mineralnych. Przeznaczona jest do wykonania jastrychów zespolonych i niezwiązanych z podłożem, pływających oraz ogrzewanych. Jastrych cementowy jest również odpowiedni do wytwarzania kształtek betonowych.

Jastrych na nierówne powierzchnie
Autor: Baumit Sp. z o.o.

Przygotowanie i nanoszenie Baumit Estrich


Przy obróbce ręcznej - zawartość opakowania (40 kg) - wymieszać z ok. 4 l czystej wody. Czas mieszania wynosi 3-5 minut. Należy zawsze wymieszać całą zawartość opakowania. Podczas obróbki mechanicznej woda dawkowana jest automatycznie. Przygotowaną mieszankę wykłada się na podłoże, po czym rozprowadza ją, wyrównuje i zależnie od potrzeb wygładza lub pozostawia na ostro. Podczas stosowania temperatura podłoża nie może być niższa niż 5°C.

Parametry techniczne

maksymalna wielkość ziarna 4 mm
gęstość nasypowa suchego produktu ok. 2000 kg/m3
wytrzymałość na ściskanie (28 dni) > 20,0 N/mm2
wytrzymałość na zginanie (28 dni) > 6,0 N/mm2
współczynnik oporu dyfuzyjnego 40
zalecana grubość warstwy 40-60 mm
zużycie ok. 20 kg/m2/10 mm grubości
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej