Dwuskrzydłowe drzwi przeciwpożarowe

2005-09-09 16:31

Stalowe drzwi przeciwpożarowe T60-2 HP60 są dostępne w czterech wielkościach znormalizowanych, w których tzw. "światło przejścia" wynosi od 1400/2000 do 2000/2000 mm oraz w wymiarach specjalnych - do 2418/2458 mm. Drzwi przeciwpożarowe mogą być wykonane w wersji pełnej lub z różnymi przeszkleniami. Najpopularniejsze mają kształt prostokąta, wypełnionego przeźroczystym szkłem przeciwpożarowym.

Firma Hörmann wprowadziła do swojej oferty dwuskrzydłowe stalowe drzwi przeciwpożarowe o odporności ogniowej 60 min.
W ostatnich latach widoczny jest wyraźny wzrost wymagań dotyczących standardów wyposażenia budynków w zamknięcia przeciwpożarowe. Dotyczy to nie tylko zmniejszenia obciążenia ogniowego, ale też montażu przeszkleń zapewniających lepszą orientację i szerszych otworów drzwiowych, ułatwiających pracę i zapewniających szybszą i bezpieczniejszą drogę ewakuacji. Równocześnie zamknięcia przeciwpożarowe prócz swych funkcji czysto użytkowych powinny w miarę harmonijnie komponować się z architekturą obiektu.
Po uwzględnieniu tych aspektów firma zdecydowała się rozszerzyć swoją ofertę drzwi stalowych o nowe drzwi przeciwpożarowe T60 HP60 (opcja dwuskrzydłowa). Drzwi swoim wyglądem nie różnią się od drzwi przeciwpożarowych H3 i H 3D oraz wielofunkcyjnych D 45 i D 65.
Drzwi stalowe T60-2 HP60 mają płytę o grubości 65 mm z trójstronną przylgą. Dostarczane są z systemową ościeżnicą kątową wykonaną z blachy stalowej o grubości 2 mm, z samoczynnym zintegrowanym materiałem przeciwpożarowym oraz uszczelką chloroprenową. Drzwi można montować w ścianach murowanych, betonowych, gipsowo-kartonowych, a także w ścianach wykonanych z betonu komórkowego

Zakres wielkości i warianty wykonania drzwi przeciwpożarowych

Drzwi T60-2 HP60 są dostępne w czterech wielkościach znormalizowanych, w których tzw. "światło przejścia" wynosi od 1400/2000 do 2000/2000 mm oraz w wymiarach specjalnych - do 2418/2458 mm. Skrzydła drzwiowe mogą być wykonane w wersji pełnej lub z różnymi przeszkleniami. Najpopularniejsze mają kształt prostokąta, wypełnionego przeźroczystym szkłem przeciwpożarowym. Firma proponuje również drzwi z przeszkleniem okrągłym o średnicy 300, 400 i 500 mm. Płyta drzwiowa oraz systemowa ościeżnica kątowa są ocynkowane oraz dodatkowo zagruntowane farbą proszkową w kolorze szaro-białym (RAL 9002).
Standardowo drzwi wyposażone są w zamek wpuszczany przystosowany do wkładki patentowej, skrzydło stałe z ryglem krawędziowym oraz komplet klamek przeciwpożarowych w kolorze czarnym. Dzięki stalowym trzpieniom, w jakie wyposażone są skrzydła drzwiowe, które przy zamykaniu wchodzą w odpowiednie otwory w ościeżnicy, zapewniona jest szczelność drzwi po ich zamknięciu. W zależności od ciężaru skrzydeł drzwiowych są one zawieszone na dwóch lub trzech trzyczęściowych zawiasach konstrukcyjnych umieszczonych na łożysku kulkowym. Zawiasy sprężynowe lub górne samozamykacze, z ramieniem dźwigni i oddzielnym regulatorem kolejności zamykania zapewniają samoczynne zamykanie drzwi.

Warianty ościeżnic i montażu drzwi przeciwpożarowych

Oprócz standardowej ościeżnicy kątowej firma oferuje ościeżnicę kątową w połączeniu z ościeżnicą uzupełniającą, skręcaną ościeżnicę obejmującą oraz ościeżnicę do ścian gipsowo-kartonowych (także w wersji skręcanej). W zależności od rodzaju ściany, ościeżnice montowane są za pomocą kombinowanych kotew przystosowanych do kołków rozporowych lub do zamurowania, można je również przyspawać lub montować w sposób zakryty (przy użyciu płytek montażowych/wspornikowych).
Dwuskrzydłowe drzwi stalowe wykonywane są również w wersji dymoszczelnej, która zgodnie z przepisami, jest wyposażona w uszczelkę przytwierdzoną do skrzydła lub w opadającą uszczelkę podłogową.

Dwuskrzydłowe drzwi przeciwpożarowe
Autor: HORMANN
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej