Ze szkła, a grzeje

2009-03-06 11:16
Ze szkła, a grzeje
Autor: SAINT-GOBAIN GLASS

Szklany, elektryczny grzejnik SGG THERMOVIT ELEGANCE firmy Saint-Gobain Glass powstał z myślą o miejscach, gdzie liczy się nowatorstwo rozwiązań i niebanalne wzornictwo. Przeznaczony jest do każdego typu pomieszczeń – biur, mieszkań, łazienek, obiektów hotelowych i spa.

Ze szkła, a grzeje
Autor: SAINT-GOBAIN GLASS Grzejnik SGG THERMOVIT ELEGANCE

Zalety grzejnika wykonanego ze szkła docenią projektanci i inwestorzy poszukujący na rynku wyjątkowego, niestandardowego wyposażenia. Transparentność przeziernego szkła, docenią zwłaszcza architekci projektujący biura czy sale konferencyjne, które mają całkowicie przeszklone ściany. Grzejnik wpisze się w klimat miejsca i co ważne, nie będzie zasłaniał widoku.

SGG THERMOVIT ELEGANCE wykonany jest z bezpiecznego szkła laminowanego o grubości 13 mm. Składa się ono z dwóch tafli szkła hartowanego o grubości 6 mm każda, przedzielonego warstwą folii PVB (butyralu poliwinylu) o grubości 0,76 mm. Grzejnik działa na zasadzie bezpośredniego promieniowania cieplnego – ciepło wytwarzane jest przez specjalną powłokę grzejną nałożoną na jedną z tafli szyby laminowanej (zawierającej szkło SGG DIAMANT).
Grzejnik można zamówić również ze szkła-lustra (SGG MIRASTAR) oraz ze szkła z sitodrukiem (SGG CHAZME).

Szklany grzejnik zasilany jest napięciem 220/230 V z sieci elektrycznej. Regulacja jego ustawień odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota, którego zasięg wynosi ok. 20 m.

SGG THERMOVIT ELEGANCE dostarczany jest przez producenta wraz z nasadą o średnicy 50 mm umiejscowioną z tyłu grzejnika. Mieści się w niej elektroniczny system regulacji oraz antena zapewniająca łączność z pilotem-termostatem. W komplecie znajduje się także przewód elektryczny oraz wsporniki ze stali nierdzewnej, służące do zamontowania grzejnika. Grzejnik można zamówić również z dodatkowym chromowanym rellingiem, dzięki któremu może on pełnić również funkcję suszarki w łazience lub kuchni.

Grzejniki SGG THERMOVIT ELEGANCE oferowane są w czterech rozmiarach i o różnej mocy, co pozwala idealnie dopasować moc i wielkość urządzenia do pomieszczenia, w którym będzie pracować. Dostępne są modele: 600/400 mm (o mocy 240 W), 1000/500mm (o mocy 500 W), 1200/600 mm (o mocy 720 W), 1500/700 mm (o mocy 1050 W).

Producentem jest firma Saint-Gobain Glass. Grzejnik wykonany jest zgodnie z zasadami CE oraz wszelkimi normami dotyczącymi urządzeń grzewczych obowiązującymi w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej