Ze szkła, a grzeje

2009-03-06 11:16
Ze szkła, a grzeje
Autor: SAINT-GOBAIN GLASS

Szklany, elektryczny grzejnik SGG THERMOVIT ELEGANCE firmy Saint-Gobain Glass powstał z myślą o miejscach, gdzie liczy się nowatorstwo rozwiązań i niebanalne wzornictwo. Przeznaczony jest do każdego typu pomieszczeń – biur, mieszkań, łazienek, obiektów hotelowych i spa.

Ze szkła, a grzeje
Autor: SAINT-GOBAIN GLASS Grzejnik SGG THERMOVIT ELEGANCE

Zalety grzejnika wykonanego ze szkła docenią projektanci i inwestorzy poszukujący na rynku wyjątkowego, niestandardowego wyposażenia. Transparentność przeziernego szkła, docenią zwłaszcza architekci projektujący biura czy sale konferencyjne, które mają całkowicie przeszklone ściany. Grzejnik wpisze się w klimat miejsca i co ważne, nie będzie zasłaniał widoku.

SGG THERMOVIT ELEGANCE wykonany jest z bezpiecznego szkła laminowanego o grubości 13 mm. Składa się ono z dwóch tafli szkła hartowanego o grubości 6 mm każda, przedzielonego warstwą folii PVB (butyralu poliwinylu) o grubości 0,76 mm. Grzejnik działa na zasadzie bezpośredniego promieniowania cieplnego – ciepło wytwarzane jest przez specjalną powłokę grzejną nałożoną na jedną z tafli szyby laminowanej (zawierającej szkło SGG DIAMANT).
Grzejnik można zamówić również ze szkła-lustra (SGG MIRASTAR) oraz ze szkła z sitodrukiem (SGG CHAZME).

Szklany grzejnik zasilany jest napięciem 220/230 V z sieci elektrycznej. Regulacja jego ustawień odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota, którego zasięg wynosi ok. 20 m.

SGG THERMOVIT ELEGANCE dostarczany jest przez producenta wraz z nasadą o średnicy 50 mm umiejscowioną z tyłu grzejnika. Mieści się w niej elektroniczny system regulacji oraz antena zapewniająca łączność z pilotem-termostatem. W komplecie znajduje się także przewód elektryczny oraz wsporniki ze stali nierdzewnej, służące do zamontowania grzejnika. Grzejnik można zamówić również z dodatkowym chromowanym rellingiem, dzięki któremu może on pełnić również funkcję suszarki w łazience lub kuchni.

Grzejniki SGG THERMOVIT ELEGANCE oferowane są w czterech rozmiarach i o różnej mocy, co pozwala idealnie dopasować moc i wielkość urządzenia do pomieszczenia, w którym będzie pracować. Dostępne są modele: 600/400 mm (o mocy 240 W), 1000/500mm (o mocy 500 W), 1200/600 mm (o mocy 720 W), 1500/700 mm (o mocy 1050 W).

Producentem jest firma Saint-Gobain Glass. Grzejnik wykonany jest zgodnie z zasadami CE oraz wszelkimi normami dotyczącymi urządzeń grzewczych obowiązującymi w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej