Zawsze ciepły ręcznik

2008-10-07 14:52
Zawsze ciepły ręcznik
Autor: Rettig Heating Zawsze ciepły ręcznik

Wiosną i latem często występuje problem z wysuszeniem ręcznika po kąpieli. Grzejniki są zimne, pogoda nie zawsze umożliwia powieszenie go na świeżym powietrzu. Rozwiązaniem są suszarki elektryczne, które można używać przez cały rok.

Pod marką Purmo weszły na rynek elektryczne modele suszarek: Lamu, Cosmoledo i Amirante. Zapewnią one szybkie suszenie ręczników i wilgotnych ubrań. Sprawdzają się w łazienkach, kuchniach, pralniach, wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybkim dosuszeniu tekstyliów, a także poprawieniu mikroklimatu pomieszczeń. Urządzenia te redukują ryzyko zawilgacania, zagrzybiania i powstawania pleśni. Równie przydatne będą też w domku letniskowym. Są one dobrym rozwiązaniem dla posiadaczy łazienek z ogrzewaniem podłogowym, gdzie nie ma możliwości rozwieszenia mokrych ręczników na grzejniku ściennym. Dostępne są w dwóch wersjach wykończenia: białej lub chromowanej. Wszystkie modele przeznaczone są do montażu na ścianie, a różnią się od siebie wielkością i mocą: Lamu jest największa, zaś Amirante najmniejsza.

Purmo_Lamu
Autor: brak danych

Suszarki elektryczne są bezpieczne i przyjazne użytkownikowi. Włącznik jest wyposażony w kontrolkę, która świeci gdy urządzenie działa. Dzięki temu z łatwością kontrolujemy jego pracę. Nie zużywają dużo prądu, wiec nawet jeśli zapomnimy wyłączyć suszarkę, nie musimy się martwić o rachunki za energię (zużywają taką samą ilość energii elektrycznej co zwykła żarówka). Mogą być montowane w dowolnie wybranym miejscu na ścianie pomieszczenia, wymagają jedynie podłączenia do gniazdka sieciowego lub bezpośrednio do instalacji elektrycznej. Wszystkie modele są wyposażone w maskownicę, która zakrywa wówczas miejsce po zdemontowanym kablu. Suszarki są odwracalne tzn. podłączenie elektryczne może być zarówno z prawej, jak i z lewej strony, na dole lub na górze urządzenia. We wszystkich modelach element grzejny jest podwójnie izolowany - można je zatem podłączać do gniazdka bez uziemienia. Mają wysoki stopień ochrony obudowy - IP44.

dane techniczne

 

 model  Lamu E  Cosmoledo E  Amirante E
 wysokość [mm]  425  625  725
 długość [mm]  450  450  450
 moc cieplna [W]  55 (biały), 40 (chromowany)  70 (biały), 55 (chromowany)  65 (biały), 50 (chromowany)
 napięcie zasilania [V]  230
 sposób podłączenia  podłączenie do gniazdka lub bezpośrednio do sieci
 gwarancja  2 lata

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej