Zasobnik c.w.u. ze zbiornikiem buforowym

2014-01-31 10:51
Zasobnik ciepłej wody
Autor: Panasonic Budowa zasobnika c.w.u.

Zasobnik ciepłej wody użytkowej wyposażony w zbiornik buforowy to nowy produkt Panasonic. Zasobnik c.w.u. przeznaczony jest do współpracy z pompami ciepła powietrze/woda z linii Aquarea.

W nowym zasobniku c.w.u. mieszczą się dwa zbiorniki, jeden pod drugim. Zbiornik górny ma pojemność 185 litrów. Wbudowana w niego wężownica o powierzchni grzewczej 2,3 m² zapewnia wysoką wydajność grzewczą – pompa ciepła o mocy 16 kW podgrzewa wodę do 45ºC krócej niż 25 minut. Drugi zbiornik ma pojemność 80 l i jest zbiornikiem buforowym - gromadzi zapas ciepłej wody, co ogranicza pracę pompy ciepła, dając oszczędność prądu.
Zasobnik c.w.u. wyposażony jest w pompę cyrkulacyjną o klasie energetycznej A, grzałkę pomocniczą o mocy 3 kW oraz zawór trzydrożny do regulacji przepływu pomiędzy obiegiem ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania. Wyposażenie zasobnika ciepłej wody zapewnia niskie koszty eksploatacji instalacji, eliminację ewentualnych błędów montażowych i szybki dostęp do ciepłej wody.

Zasobnik ciepłej wody zbudowany jest ze stali nierdzewnej i pokryty izolacją z poliuretanu, która ogranicza straty ciepła. Obudowa zasobnika ma kształt prostopadłościanu o wysokości 181 cm. Otwierane przednie drzwiczki urządzenia umożliwiają łatwy dostęp instalatorom do poszczególnych podzespołów zasobnika c.w.u.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej