Wisząca "koza"

2008-01-11 8:42

Piecyk dzięki osiąganej mocy 6 kW, ogrzeje ok. 45-90 m2. Przewód spalinowy o średnicy 120 mm można ukryć w ścianie. Żeliwna obudowa oraz wyłożenie paleniska wermikulitem, dobrze zastępuje tradycyjny szamot i sprawia, że piecyk bardzo dobrze akumuluje ciepło.

Urządzenie Morso 6170 przeznaczony jest do zawieszenia na ścianie, na co pozwalają jego niewielkie wymiary (wys. 630 mm, szer. 451 mm, gł. 403 mm) oraz waga - tylko 105 kg. Dzięki parametrom i stylistyce, urządzenie można wstawić zarówno do wnętrz tradycyjnych i nowoczesnych. System dopalania spalin oraz regulacja dopływu powietrza do komory spalania powodują, że praca urządzenia jest wydajna. Paliwem jest drewno, najlepiej liściaste (grab, buk, klon, brzoza, dąb).
Dla wygody i bezpieczeństwa użytkownika powstał: system czystej szyby, popielnik szufladkowy oraz tzw. "zimna rączka", która nie nagrzewa się podczas pracy piecyka i można ją zdjąć, uniemożliwiając otwarcie drzwiczek. Piecyk spełnia wszelkie normy i certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo użytkowania i objęty jest 10-letnią gwarancją producenta.

Dane techniczne

typ konwekcyjny
wydajność grzewcza 45-90 m2
ciężar 105 kg
wylot przewodu spalinowego góra/tył
system dopalania spalin tak - rozwiązanie dostarczające powietrze na spaliny powodujące ich powtórny zapłon
system czystej szyby tak
popielnik szufladkowy
strona zawiasu lewa
materiał korpusu żeliwo
materiał wnętrza paleniska wermikulit
Atesty EN/N
gwarancja 10 lat

 

 

Producentem jest duńska firma Morso.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej