Webinar: Dobór i posadowienie zbiorników LPG z uwzględnieniem potrzeb klienta i możliwości technicznych

2020-05-04 9:00
ekspert Gaspol
Autor: Gaspol mgr inż. Beata Załęska-Klocek, kierownik działu instalacji GASPOL

Obejrzyj nagranie webinaru z mgr inż. Beatą Załęską-Klocek, kierownikiem działu instalacji GASPOL, podczas którego dowiesz się m.in. o zasadach posadowienia zbiorników na gaz płynny oraz przygotowaniu terenu pod montaż instalacji.

Agenda webinaru

  1. Rodzaje i typy zbiorników na gaz płynny
  2. Odparowanie gazu – ilość energii uzyskiwania vs pojemność i typ zbiornika
  3. Zasady posadowienia zbiorników w terenie - lokalizacja
  4. Grupy zbiorników połączone w jedną instalację
  5. Przygotowanie terenu pod zbiornik
  6. Zagłębienie zbiorników podziemnych

Jak dobrać i posadowić zbiorniki, żeby uwzględnić potrzeby klienta i uwarunkowania techniczne?

Obejrzyj nagranie:

Webinar poprowadzi mgr inż. Beata Załęska-Klocek, kierownik działu instalacji GASPOL S.A. – absolwentka Politechniki Białostockiej, członek Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, posiada uprawnienia projektowe i wykonawcze w zakresie sieci i instalacji sanitarnych; z branżą LPG związana od 20 lat. Obecnie w GASPOLU odpowiada za wykonanie i utrzymanie instalacji zbiornikowych.

Dlaczego warto zastosować instalacje LPG?

Instalacje zbiornikowe na gaz płynny są alternatywą dla terenów bez dostępu do sieci gazu ziemnego. Mają szerokie zastosowanie, ponieważ są bezobsługowe i przyjazne środowisku. Wykorzystywane są do ogrzewania domów jednorodzinnych, domów wielorodzinnych i w zabudowie szeregowej, firm, budynków użyteczności publicznej, budynków inwentarskich, magazynowych, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej, zasilania kuchenek oraz jako źródło zasilania w procesach produkcyjnych. Mają zastosowanie w nowych inwestycjach i coraz częściej zastępują instalacje na olej opałowy i paliwa stałe w obiektach modernizowanych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej