Webinar: Dobór i posadowienie zbiorników LPG z uwzględnieniem potrzeb klienta i możliwości technicznych

2020-05-04 9:00
ekspert Gaspol
Autor: Gaspol mgr inż. Beata Załęska-Klocek, kierownik działu instalacji GASPOL

Obejrzyj nagranie webinaru z mgr inż. Beatą Załęską-Klocek, kierownikiem działu instalacji GASPOL, podczas którego dowiesz się m.in. o zasadach posadowienia zbiorników na gaz płynny oraz przygotowaniu terenu pod montaż instalacji.

Agenda webinaru

  1. Rodzaje i typy zbiorników na gaz płynny
  2. Odparowanie gazu – ilość energii uzyskiwania vs pojemność i typ zbiornika
  3. Zasady posadowienia zbiorników w terenie - lokalizacja
  4. Grupy zbiorników połączone w jedną instalację
  5. Przygotowanie terenu pod zbiornik
  6. Zagłębienie zbiorników podziemnych

Jak dobrać i posadowić zbiorniki, żeby uwzględnić potrzeby klienta i uwarunkowania techniczne?

Obejrzyj nagranie:

Webinar poprowadzi mgr inż. Beata Załęska-Klocek, kierownik działu instalacji GASPOL S.A. – absolwentka Politechniki Białostockiej, członek Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, posiada uprawnienia projektowe i wykonawcze w zakresie sieci i instalacji sanitarnych; z branżą LPG związana od 20 lat. Obecnie w GASPOLU odpowiada za wykonanie i utrzymanie instalacji zbiornikowych.

Dlaczego warto zastosować instalacje LPG?

Instalacje zbiornikowe na gaz płynny są alternatywą dla terenów bez dostępu do sieci gazu ziemnego. Mają szerokie zastosowanie, ponieważ są bezobsługowe i przyjazne środowisku. Wykorzystywane są do ogrzewania domów jednorodzinnych, domów wielorodzinnych i w zabudowie szeregowej, firm, budynków użyteczności publicznej, budynków inwentarskich, magazynowych, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej, zasilania kuchenek oraz jako źródło zasilania w procesach produkcyjnych. Mają zastosowanie w nowych inwestycjach i coraz częściej zastępują instalacje na olej opałowy i paliwa stałe w obiektach modernizowanych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej