Szkło hartowane. Zobacz nowe, wnętrzarskie zastosowanie szkła hartowanego

2017-07-13 16:39
Dekoracyjny grzejnik Vitro
Autor: Luxrad Dekoracyjny grzejnik Vitro w salonie - szkło hartowane wykończone powierzchnią lustrzaną

Szkło hartowane to ponadczasowy materiał, który można wykorzystać w różnoraki sposób. Tym razem polscy projektanci z firmy Luxrad wykorzystali szkło hartowane do produkcji dekoracyjnych grzejników.

Grzejące szkło hartowane

Grzejniki ze szkła hartowanego mają wiele zalet. Wynikają one głównie z właściwości samego materiału. Szkło ma duże zdolności akumulacji i oddawania ciepła. Grzejniki ze szkła hartowanego są zatem energooszczędne, dają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu - zjawisko naturalnej konwekcji pozwala na utrzymanie takiej samej temperatury na powierzchni całego grzejnika.
Takie grzejniki są również trwałe - szkło hartowane jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i wahania temperatur. Antystatyczność i związane z nią niejako odpychanie kurzu, to kolejna zaleta grzejników ze szkła hartowanego, ciesząca zwłaszcza alergików. Ponadto idelanie gładka szklana powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości.

Szkło hartowane z potencjałem dekoracyjnym

Wśród grzejników ze szkła hartowanego znaleźć można modele łazienkowe czy pokojowe. Ich forma i kolorystyka może być różnorodna, może być również wykończona lustrem, co optycznie powiększy pomieszczenie.

Grzejnik łazienkowy ze szkła hartowanego
Autor: Luxrad Grzejnik łazienkowy ze szkła hartowanego, model grzejnika Pollux
grzejnik Vitro
Autor: Luxrad Grzejnik dekoracyjny ze szkła hartowanego Vitro
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej