Szkło hartowane. Zobacz nowe, wnętrzarskie zastosowanie szkła hartowanego

2017-07-13 16:39
Dekoracyjny grzejnik Vitro
Autor: Luxrad Dekoracyjny grzejnik Vitro w salonie - szkło hartowane wykończone powierzchnią lustrzaną

Szkło hartowane to ponadczasowy materiał, który można wykorzystać w różnoraki sposób. Tym razem polscy projektanci z firmy Luxrad wykorzystali szkło hartowane do produkcji dekoracyjnych grzejników.

Grzejące szkło hartowane

Grzejniki ze szkła hartowanego mają wiele zalet. Wynikają one głównie z właściwości samego materiału. Szkło ma duże zdolności akumulacji i oddawania ciepła. Grzejniki ze szkła hartowanego są zatem energooszczędne, dają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu - zjawisko naturalnej konwekcji pozwala na utrzymanie takiej samej temperatury na powierzchni całego grzejnika.
Takie grzejniki są również trwałe - szkło hartowane jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i wahania temperatur. Antystatyczność i związane z nią niejako odpychanie kurzu, to kolejna zaleta grzejników ze szkła hartowanego, ciesząca zwłaszcza alergików. Ponadto idelanie gładka szklana powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości.

Szkło hartowane z potencjałem dekoracyjnym

Wśród grzejników ze szkła hartowanego znaleźć można modele łazienkowe czy pokojowe. Ich forma i kolorystyka może być różnorodna, może być również wykończona lustrem, co optycznie powiększy pomieszczenie.

Grzejnik łazienkowy ze szkła hartowanego
Autor: Luxrad Grzejnik łazienkowy ze szkła hartowanego, model grzejnika Pollux
grzejnik Vitro
Autor: Luxrad Grzejnik dekoracyjny ze szkła hartowanego Vitro
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej