Systemy solarne Junkers - 2 nowe kolektory słoneczne

2014-04-11 10:00
kolektor słoneczny
Autor: Junkers Kolektor słoneczny FKC-2S typu Comfort

Comfort FKC-2S i Excellence FKT-2S to dwa modele płaskich kolektorów słonecznych rozbudowujących ofertę systemów solarnych marki Junkers.

Kolektory słoneczne przystosowane są do współpracy z kotłami fabrycznie wyposażonymi w elementy instalacji solarnej: Cerapur Modul Solar, Cerapur Solar, Cerapur Solar Comfort. Płaskie kolektory słoneczne Junkersa przeznaczone są do podgrzewania wody użytkowej oraz wspomagania instalacji c.o.

Kolektor FKC-2S typu Comfort wyposażony jest w kompozytową ramę. Miedziane rury absorbera zostały połączone z aluminiową płytą za pomocą spawu ultradźwiękowego, którego powłoka nanoszona jest w próżni metodą PVD (Physical Vapour Deposition). Dzięki tej technologii struktura powłoki absorbera jest równomierna dobrze zespolona z podłożem, a przez to wyjątkowo odporna na uderzenia (np. gradobicie) i odkształcenia. W kolektorze słonecznym zastosowano harfowy układ jedenastu rur oraz obudowę z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem w formie monobloku. Kolektor słoneczny dostępny jest w pakiecie składającym się z dwóch płaskich kolektorów pionowych oraz w zestawie rozszerzonym o kolejny kolektor z kompletem akcesoriów do montażu na dachu pochyłym, płaskim oraz w połaci dachu.
Dane techniczne:
Wysokość: 2017 mm
Szerokość: 1175 mm
Głębokość: 87 mm
Powierzchnia apertury kolektora: 2,25 m²
Powierzchnia zewnętrzna: 2,37 m²
Grubość szkła solarnego: 3,2 mm
Waga kolektora netto: 40 kg
Pojemność absorbera: 0,94 l
Maksymalne ciśnienie robocze: 6 barów
Gwarancja: 10 lat

Kolektor FKT-2S typu Excellence wyróżnia się wydajnością porównywalną z kolektorami próżniowymi. Ma największą w swojej klasie powierzchnia apertury 2,43 m². Dzięki temu aktualne dofinansowanie z NFOŚiGW do jednej płyty kolektora wynosi aż 2183 zł. Zastosowany w kolektorze układ rury absorbera (podwójny meander) znacząco obniża opory przepływu i umożliwia połączenie szeregowe jednostronne aż do pięciu kolektorów, a także połączenie szeregowe dwustronne nawet dziesięciu kolektorów. Kolektor ma miedziano-aluminiowy absorber pokryty wysokoselektywną powłoką nanoszoną metodą PVD. Rury absorbera łączą się z płytą w technologii „Omega”, co w znacznym stopniu poprawia wymianę ciepła. Obudowa kolektora wykonana jest w jednym module z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem.
Dane techniczne:
Wysokość: 2170 mm
Szerokość: 1175 mm
Głębokość: 87 mm
Powierzchnia apertury kolektora: 2,43 m²
Powierzchnia zewnętrzna: 2,55 m²
Waga kolektora netto: 50 kg
Pojemność absorbera: 1,61 l
Maksymalne ciśnienie robocze: 10 barów
Gwarancja: 10 lat

płaski kolektor słoneczny
Autor: Junkers Kolektor słoneczny FKT-2S typu Excellence
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej