Systemy solarne Junkers - 2 nowe kolektory słoneczne

2014-04-11 10:00
kolektor słoneczny
Autor: Junkers Kolektor słoneczny FKC-2S typu Comfort

Comfort FKC-2S i Excellence FKT-2S to dwa modele płaskich kolektorów słonecznych rozbudowujących ofertę systemów solarnych marki Junkers.

Kolektory słoneczne przystosowane są do współpracy z kotłami fabrycznie wyposażonymi w elementy instalacji solarnej: Cerapur Modul Solar, Cerapur Solar, Cerapur Solar Comfort. Płaskie kolektory słoneczne Junkersa przeznaczone są do podgrzewania wody użytkowej oraz wspomagania instalacji c.o.

Kolektor FKC-2S typu Comfort wyposażony jest w kompozytową ramę. Miedziane rury absorbera zostały połączone z aluminiową płytą za pomocą spawu ultradźwiękowego, którego powłoka nanoszona jest w próżni metodą PVD (Physical Vapour Deposition). Dzięki tej technologii struktura powłoki absorbera jest równomierna dobrze zespolona z podłożem, a przez to wyjątkowo odporna na uderzenia (np. gradobicie) i odkształcenia. W kolektorze słonecznym zastosowano harfowy układ jedenastu rur oraz obudowę z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem w formie monobloku. Kolektor słoneczny dostępny jest w pakiecie składającym się z dwóch płaskich kolektorów pionowych oraz w zestawie rozszerzonym o kolejny kolektor z kompletem akcesoriów do montażu na dachu pochyłym, płaskim oraz w połaci dachu.
Dane techniczne:
Wysokość: 2017 mm
Szerokość: 1175 mm
Głębokość: 87 mm
Powierzchnia apertury kolektora: 2,25 m²
Powierzchnia zewnętrzna: 2,37 m²
Grubość szkła solarnego: 3,2 mm
Waga kolektora netto: 40 kg
Pojemność absorbera: 0,94 l
Maksymalne ciśnienie robocze: 6 barów
Gwarancja: 10 lat

Kolektor FKT-2S typu Excellence wyróżnia się wydajnością porównywalną z kolektorami próżniowymi. Ma największą w swojej klasie powierzchnia apertury 2,43 m². Dzięki temu aktualne dofinansowanie z NFOŚiGW do jednej płyty kolektora wynosi aż 2183 zł. Zastosowany w kolektorze układ rury absorbera (podwójny meander) znacząco obniża opory przepływu i umożliwia połączenie szeregowe jednostronne aż do pięciu kolektorów, a także połączenie szeregowe dwustronne nawet dziesięciu kolektorów. Kolektor ma miedziano-aluminiowy absorber pokryty wysokoselektywną powłoką nanoszoną metodą PVD. Rury absorbera łączą się z płytą w technologii „Omega”, co w znacznym stopniu poprawia wymianę ciepła. Obudowa kolektora wykonana jest w jednym module z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem.
Dane techniczne:
Wysokość: 2170 mm
Szerokość: 1175 mm
Głębokość: 87 mm
Powierzchnia apertury kolektora: 2,43 m²
Powierzchnia zewnętrzna: 2,55 m²
Waga kolektora netto: 50 kg
Pojemność absorbera: 1,61 l
Maksymalne ciśnienie robocze: 10 barów
Gwarancja: 10 lat

płaski kolektor słoneczny
Autor: Junkers Kolektor słoneczny FKT-2S typu Excellence
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej