Purmo PexPenta. 5-warstwowa rura do ogrzewania podłogowego

2013-05-13 14:01
Purmo. Rura PexPenta do ogrzewania podłogowego
Autor: Purmo

Nowy produkt w ofercie firmy Purmo to 5-warstwowa rura z sieciowanego PE do ogrzewania podłogowego - Purmo PexPenta.

Purmo PexPenta. 5-warstwowa rura do ogrzewania podłogowego

5-warstwowa Rura Purmo PexPenta do ogrzewania podłogowego ma grubą zewnętrzną warstwę PEX, która gwarantuje odpowiednią ochronę przed ścieraniem warstwy antydyfuzyjnej EVOH. Jest to najważniejsza warstwa w rurze umiejscowiona centralnie w jej konstrukcji. EVOH – kopolimer etylenu z alkoholem winylowym – jest kluczowym komponentem PexPenta. Zapobiega wnikaniu tlenu do wody grzewczej, który mógłby zapoczątkować proces korozji elementów metalowych. Warstwa EVOH w rurze PexPenta jest umiejscowiona centralnie pomiędzy dwiema ochronnymi warstwami PEX o równej grubości 1 mm. Dwie warstwy kleju trwale łączą warstwę EVOH z ochronnymi warstwami PEX. Zewnętrzna warstwa rury ma charakterystyczny pomarańczowy kolor. Jest elastyczna, odporna na zadrapania oraz urazy mechaniczne. Wewnętrzna warstwa PEX ma neutralny kolor i małą chropowatość, co zmniejsza opory hydrauliczne.

Purmo. Rura PexPenta do ogrzewania podłogowego
Autor: Purmo 5-warstwowa rura PexPenta do ogrzewania podłogowego

5 warstw rury PexPenta jest tłoczonych jednocześnie. Wszystkie warstwy są ze sobą połączone już na wczesnym etapie produkcji. Daje to dodatkową gwarancję trwałości.

Rura PexPenta, wytwarzana w oddzielnym zakładzie produkcyjnym Hewing z własnym laboratorium i ośrodkiem badawczym, to jedyna rura w branży, która jest poddawana wewnątrzzakładowym testom przepuszczalności gazu. PexPenta została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić proces instalacji. Wewnętrzną warstwę EVOH, która stanowi barierę tlenową, chroni zewnętrzna wytrzymała warstwa ochronna. Dzięki temu rura nie jest podatna na uszkodzenia w typowych warunkach budowlanych. Jest wystarczająco wytrzymała, aby po niej chodzić, i jednocześnie dostatecznie elastyczna, aby formować z niej łuki.

Purmo zapewnia 30 lat gwarancji na rurę PexPenta.

Specyfikacja techniczna

Maks. ciśnienie pracy 6 bar
Maks. temperatura pracy 90 °C (tymczasowo 110 °C)
Konstrukcja rury 5-warstwowa (PN-EN ISO 21003)
Dostępne wymiary 14x2, 16x2, 17x2, 20x2 oraz 25x2,3 mm
Certyfikaty DIN CERTCO 3V365 PE-Xc
Kolor pomarańczowy

 


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej