Powietrzna pompa ciepła Logatherm WPLS.2

2016-07-11 10:09
powietrzna pompa ciepła Logatherm WPLS.2
Autor: Buderus Pompa ciepła Logatherm WPLS.2

Pod marką Buderus pojawiła się powietrzna pompa ciepła Logatherm WPLS.2. Nowa pompa ciepła przeznaczona jest do ogrzewania i chłodzenia domów jednorodzinnych oraz małych budynków wielorodzinnych.

Logatherm WPLS.2 to powietrzna pompa ciepła typu split, składająca się z dwóch modułów: zewnętrznego i wewnętrznego, połączonych przedowodami rurowymi z czynnikiem chłodniczym. Tryb pracy modułu zewnętrznego można modulować, dzięki czemu moc powietrznej pompy ciepła dostosowuje się na bieżąco do zapotrzebowania instalacji grzewczej. Moc grzewcza systemu może wynosić 6, 8, 11 i 13 kW.

Wybór modułu wewnętrznego

Zależy od indywidualnego zapotrzebowania budynku i jego użytkowników na energię do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Do wyboru jest kilka wersji:

  • kompaktowa wersja modułu typu Tower z zasobnikiem c.w.u 190 l. Może być ona także wyposażona w solarny wymiennik ciepła i wykorzystana do współpracy z instalacją solarną. To polecane rozwiązanie, jeśli planowany jest system grzewczy, który korzysta z dwóch odnawialnych źródeł energii,
  • jednostka wewnętrznna w postaci modułu naściennego. Dostępna w wersji mononenergetycznej, w której energię potrzebną do działania pompy uzupełnia grzałka elektryczna, lub w wersji umożliwiającej współpracę pompy z kotłem. Ten drugi typ modułu zewnętrznego jest seryjnie wyposażony w funkcję hybrydową. Instalacja może automatycznie przełączać się na zasilanie energią elektryczną i kotłem olejowym lub gazowym w zależności od aktualnych cen energii, temperatury zewnętrznej i docelowej temperatury zasilania.

Sterowanie pompą ciepła

Do sterowania powietrzną pompą ciepła służy regulator Logamatic HMC 300. Czytelny wyświetlacz i obsługa za pomocą jednego przycisku ułatwia dostosowanie pracy systemu grzewczego do indywidualnych wymagań w zakresie komfortu cieplnego. Automatyka ułatwia też integrację systemu z innymi – nowymi i modernizowanymi – źródłami ciepła. Sterowanie instalacją grzewczą przez internet umożliwia natomiast moduł Logamatic web KM200 i bezpłatna aplikacja na urządzenia moblilne.

pompa ciepła panel sterowania
Autor: Buderus Panel sterowania pompy ciepła Logatherm WPLS.2
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej