Powietrzna pompa ciepła Logatherm WPLS.2

2016-07-11 10:09
powietrzna pompa ciepła Logatherm WPLS.2
Autor: Buderus Pompa ciepła Logatherm WPLS.2

Pod marką Buderus pojawiła się powietrzna pompa ciepła Logatherm WPLS.2. Nowa pompa ciepła przeznaczona jest do ogrzewania i chłodzenia domów jednorodzinnych oraz małych budynków wielorodzinnych.

Logatherm WPLS.2 to powietrzna pompa ciepła typu split, składająca się z dwóch modułów: zewnętrznego i wewnętrznego, połączonych przedowodami rurowymi z czynnikiem chłodniczym. Tryb pracy modułu zewnętrznego można modulować, dzięki czemu moc powietrznej pompy ciepła dostosowuje się na bieżąco do zapotrzebowania instalacji grzewczej. Moc grzewcza systemu może wynosić 6, 8, 11 i 13 kW.

Wybór modułu wewnętrznego

Zależy od indywidualnego zapotrzebowania budynku i jego użytkowników na energię do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Do wyboru jest kilka wersji:

  • kompaktowa wersja modułu typu Tower z zasobnikiem c.w.u 190 l. Może być ona także wyposażona w solarny wymiennik ciepła i wykorzystana do współpracy z instalacją solarną. To polecane rozwiązanie, jeśli planowany jest system grzewczy, który korzysta z dwóch odnawialnych źródeł energii,
  • jednostka wewnętrznna w postaci modułu naściennego. Dostępna w wersji mononenergetycznej, w której energię potrzebną do działania pompy uzupełnia grzałka elektryczna, lub w wersji umożliwiającej współpracę pompy z kotłem. Ten drugi typ modułu zewnętrznego jest seryjnie wyposażony w funkcję hybrydową. Instalacja może automatycznie przełączać się na zasilanie energią elektryczną i kotłem olejowym lub gazowym w zależności od aktualnych cen energii, temperatury zewnętrznej i docelowej temperatury zasilania.

Sterowanie pompą ciepła

Do sterowania powietrzną pompą ciepła służy regulator Logamatic HMC 300. Czytelny wyświetlacz i obsługa za pomocą jednego przycisku ułatwia dostosowanie pracy systemu grzewczego do indywidualnych wymagań w zakresie komfortu cieplnego. Automatyka ułatwia też integrację systemu z innymi – nowymi i modernizowanymi – źródłami ciepła. Sterowanie instalacją grzewczą przez internet umożliwia natomiast moduł Logamatic web KM200 i bezpłatna aplikacja na urządzenia moblilne.

pompa ciepła panel sterowania
Autor: Buderus Panel sterowania pompy ciepła Logatherm WPLS.2
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej