Pompy ciepła ECOg High Power

2013-11-05 15:33
Pompa ciepła
Autor: Panasonic Pompa ciepła z serii ECOg High Power

Panasonic wprowadził serię dwururowych pomp ciepła ECOg High Power w technologii VRF. Nowe pompy ciepła pełnią funkcję zarówno urządzeń grzewczych, jak i klimatyzacyjnych, a także podgrzewają wodę użytkową. Zużywają zaledwie 100 W energii elektrycznej. Pompy ciepła zaprojektowano do ogrzewania i chłodzenia budynków o dużej kubaturze.

W nowej serii pomp ciepła dostępne są agregaty o mocy nominalnej od 16 do 25 KM. Zapewniają  tzw. energię skojarzoną, czyli jednoczesną produkcję ciepła, chłodu oraz energii elektrycznej na potrzeby samego urządzenia. Do jej produkcji jednostki wykorzystują bezłożyskowy, wyposażony w stały magnes generator o mocy 2 kW. Działa on ze sprawnością ponad 40%, dzięki czemu pompa ciepła zużywa tylko 1% energii elektrycznej, niezbędnej do zasilania typowych systemów VRF. Nowe pompy ciepła mogą być zatem stosowane w tych budynkach, w których dostęp do elektryczności jest ograniczony lub gdy priorytetem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Pompy ciepła zostały również wyposażone w system odzysku ciepła pochodzącego z wody chłodzącej silnik. Dzięki ciepłu odpadowemu pompy nie wymagają uruchomienia cyklu rozmrażania i gwarantują nieprzerwane funkcjonowanie nawet w bardzo niskiej temperaturze (poniżej -20ºC). W trybie chłodzenia i ogrzewania (gdy temperatura zewnętrzna przekracza 7°C) nadwyżka ciepła z silnika może również zostać wykorzystana do ogrzewania (do 75°C) wody użytkowej.

Modele pomp ciepła z serii ECOg High Power mogą zostać opcjonalnie rozszerzone o wytwornicę wody lodowej. Jednostkę zewnętrzną podłącza się bezpośrednio z wodnym wymiennikiem ciepła umieszczonym wewnątrz budynku. Eliminuje to potrzebę stosowania roztworu glikolu, jak w przypadku standardowych kompaktowych wytwornic wody lodowej. Cały układ może być zarządzany za pomocą systemu BMS lub sterownikiem. Urządzenia z linii ECOg High Power, do których można podłączyć nawet 32 jednostki wewnętrzne w układzie z bezpośrednim odparowaniem, są kompatybilne ze wszystkimi modelami dostępnymi dla linii ECOi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej