Pompa ciepła dla domów jednorodzinnych: ogrzewanie i c.w.u.

2011-02-08 9:55
Pompa ciepła dla domów jednorodzinnych
Autor: NATEO

Urządzenie przeznaczone jest do ogrzewania domów jednorodzinnych oraz obiektów o powierzchni do 600 m2. SmartVEGA umożliwia grzanie układu centralnego ogrzewania. Jest także przygotowane do grzania ciepłej wody użytkowej.

O zaletach użytkowych produktu przesądzają przede wszystkim niewielkie rozmiary, bezawaryjność oraz intuicyjna i łatwa obsługa. Jednosprężarkowe urządzenie działa pod kontrolą sterownika mikroprocesorowego, dzięki czemu ma wiele praktycznych funkcji m.in. urlop. Pompą ciepła można sterować przez komputer PC. W standardowym wyposażeniu znajduje się również wbudowany sterownik pogodowy.

Zobacz więcej: Pompy ciepła

Dzięki zastosowaniu dodatkowych uszczelek oraz mat wygłuszających oraz odizolowaniu sprężarki od konstrukcji obudowy SmartVEGA pracuje cicho i nie powoduje drgań.

Komfort użytkowania pompy NATEO podnosi możliwość współpracy z systemem GENESIS, pozwalającym na niezależne sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu w domu. Urządzenie może zostać wyposażone w cztery moduły rozszerzające: kominek, solar, klimatyzację i basen.

Produkt jest objęty 5 letnią gwarancją.

Dane techniczne
moc grzewcza [kW] 4,50–16,50
moc chłodnicza [kW] 3,40–12,70
moc sprężarki [kW] 1,20–4
wymiary (szer./gł./wys.) [mm] 452/845/1120
zakres temp. źródła dolnego [oC] od -5/16 do -5/22
zakres temp. źródła górnego [oC] od 25/55 do 31/55
stopień efektywności COP od 3,75 do 4,13
liczba sprężarek 1
masa urządzenia [kg] od 92 do 120
Pompa ciepła dla domów jednorodzinnych
Autor: NATEO
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej