Pojemnościowe podgrzewacze wody FMS - 18 000 litrów na godzinę

2015-04-22 15:12
podgrzewacze pojemnościowe
Autor: Wolf Zasobniki ciepłej wody FMS

Firma Wolf oferuje wielokomorowe podgrzewacze pojemnościowe typu FMS. Te wydajne urządzenia grzewcze, zintegrowane w jedną, kilkuelementową baterię mogą zapewnić nawet 18 000 litrów ciepłej wody na godzinę. Zasobniki ciepłej wody przeznaczone są głównie do budynków użyteczności publicznej, domów wszasowych, hoteli, szpitali, itp. W zależności od zapotrzebowania obiektu na c.w.u możliwe jest zestawienie ze sobą od dwóch do dziewięciu zasobników ciepłej wody.

Pojemnościowe podgrzewacze wody FMS to efektywne urządzenia o maksymalnym ciśnieniu roboczym na poziomie 10 barów i maksymalnej temperaturze dla wody grzewczej wynoszącej 100ºC. Wielokomorowy zasobnik ciepłej wody FMS pojemności 200 l i wskaźniku mocy (liczbie znamionowej) NL=5,0 umożliwia korzystanie z ciepłej wody jednocześnie z kilku punktów poboru, zapewniając silny strumień o optymalnej temperaturze. W razie większego zapotrzebowania na c.w.u. istnieje też możliwość tworzenia pracujących wspólnie baterii urządzeń, zapewniających nawet do ok. 18 m³ ciepłej wody użytkowej na godzinę. W przypadku systemu złożonego z 9 podgrzewaczy wody FMS liczba znamionowa (wskaźnik mocy) wynosi 190. Podgrzewacze pojemnościowe FMS wyróżniają się stosunkowo niewielkim oporem przepływu, niezależnym od liczby elementów składowych systemu.


Pojedynczy zasobnik ciepłej wody ma niewielkie wymiary: 1240x660x625 mm (dł.xszer.xwys.) i waży 83 kg. Przy połączeniu kilku zasobników ciepłej wody należy pamiętać, że dopuszczalne jest ustawianie maksymalnie trzech zbiorników jeden na drugim. Podgrzewacze pojemnościowe FMS wyposażone są w otwór rewizyjny w części przedniej zbiornika, dzięki czemu ułatwiona jest konserwacja urządzenia.

Parametry techniczne podgrzewaczy wody FMS

parametry podgrzewaczy wody
Autor: brak danych

Przykładowe schematy łączenia zasobników wody

sposób łączenia zasobników wody
Autor: brak danych

Sposoby podłączenia zasobników wody

podłączenie podgrzewaczy wody
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej