Panoramiczne kominki elektryczne: ogrzewanie i design

2010-07-27 14:49
Panoramiczne kominki elektryczne
Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska

Panoramiczne kominki elektryczne marki Optiflame to ukłon w stronę nowoczesności. Zaprojektowane zostały w duchu minimalistycznym, przez co cechują je proste, geometryczne kształty oraz monochromatyczna kolorystyka. Sprawdzą się one przede wszystkim we współczesnych, wielkomiejskich wnętrzach.

Kominki elektryczne SP 6, SP 9 oraz Vega marki Optiflame nie wymagają podłączenia do komina, odprowadzania spalin ani specjalnego systemu wentylacyjnego. Można zamontować je nawet w mieszkaniu w bloku. Ich użytkowanie nie wiąże się również z obowiązkiem magazynowania opału, nie brudzą pomieszczeń sadzą czy popiołem, a także nie wydzielają dymu ani spalin. Są proste w obsłudze, a także bezpieczne w użytkowaniu. Brak otwartego ognia i ryzyka poparzeń sprawia, że są one ciekawym rozwiązaniem nawet dla rodziców małych dzieci. Kominki elektryczne są tanie w eksploatacji – efekt płomienia pobiera jedynie 300 W energii elektrycznej, zatem godzinny koszt jego użytkowania wynosi ok. 17 groszy.

SP 6

Jest to kominek panoramiczny z efektem palących się polan i wrażeniem dogasającego żaru. Przeznaczony jest on do zawieszenia na ścianie, można go również zamontować w specjalnej wnęce. Z uwagi na znaczną długość, wynoszącą 1200 mm, kominek efektownie prezentować się będzie na ścianie o dużej powierzchni. Imitacja prawdziwego ognia, zamknięta w eleganckiej, czarnej ramie będzie ozdobą salonu czy sypialni. Warto dodać, że dla wygody użytkowników kominek elektryczny wyposażony jest w pilota zdalnego sterowania, który umożliwia włączanie i wyłączanie urządzenia, a także regulację jasności płomieni.

Panoramiczne kominki elektryczne
Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska SP 6

SP 9

Podobnie jak model SP 6, wyposażony jest w bardzo realistyczny efekt płonących polan Optiflame z wrażeniem dogasającego żaru. Zestawienie tych dwóch elementów sprawia, że włączony kominek imituje prawdziwy ogień. Wrażenie naturalności pogłębia podgrzewana szyba osłaniająca palenisko. Dzięki niej, można podziwiać blask ognia, ale również poczuć jego przyjemne ciepło. Efekt płomienia działa w kominku niezależnie od funkcji grzania, zatem nawet wysoka temperatura za oknem nie przekreśli możliwości wpatrywania się w pełne blasku języki ognia. Regulację jasności płomienia oraz włączenie ogrzewania umożliwia pilot zdalnego sterowania. Kominek dzięki specjalnej konstrukcji, przeznaczony jest do pełnego zabudowania we wnęce ściennej lub też do bezpośredniego zawieszenia na ścianie.

Panoramiczne kominki elektryczne
Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska SP 9

Vega

Kominek bez ramy zewnętrznej, przeznaczony jest do całkowitego zabudowania we wnęce ściennej. W modelu tym efekt migoczącego żaru oparty jest na technologii LED. Żywotność diod LED szacowana jest na około 100 000 godzin, zatem ich blaskiem możemy cieszyć się nawet przez kilkanaście lat, bez konieczności wymiany. Kominek ma możliwość regulacji poziomu jasności płomieni, a jego pracą sterować można za pomocą zdalnego pilota. Nie ma funkcji grzewczej, ale pozwala cieszyć się widokiem płonącego ognia nawet w letnie dni.

Panoramiczne kominki elektryczne
Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska Vega

Dane techniczne
  SP 6 SP 9 Vega
typ ścienny ścienny ścienny
pobór energii przez efekt optyczny [W] 300 300 250
moc grzewcza [kW] - 0,42  
wymiary wys./szer./gł. [mm] 520/1200/182 696/1010/168 470/1189/190
cena brutto [zł] 4 990 3 990 2 890

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej