Oszczędnie i ciepło - kotły na paliwa stałe Junkers Supraclass S

2007-05-29 14:56
Oszczędnie i ciepło - kotły na paliwo stałe Junkers Supraclass S
Autor: Junkers Oszczędnie i ciepło - kotły na paliwo stałe Junkers Supraclass S

Junkers wprowadził do swojej oferty stalowe kotły na paliwa stałe o nazwie Supraclass S. Są wsród nich zarówno kotły na węgiel, jaki kotły na drewno. Dzięki innowacyjnej, trójstopniowej regulacji doprowadzania powietrza do spalania istnieje możliwość dokładnej regulacji mocy urządzenia. Kotły na paliwa stałe pojawiły się w sprzedaży w kwietniu.

Kotły na paliwa stałe
Ogrzewanie domów jednorodzinnych kotłami na paliwo stałe jest w Polsce bardzo popularne. Sytuacja ta związana jest z rosnącymi cenami gazu. Poszukując oszczędności wybieramy tańsze źródła ciepła, do których niewątpliwie należy węgiel kamienny czy drewno. Wychodząc naprzeciw istniejącym trendom Junkers wprowadził do swojej oferty kotły wodne opalane paliwem stałym z serii Supraclass S, przeznaczone do ogrzewania w układzie otwartym, o temperaturze wody do 95°. Kotły te sprzedawane są w szerokim zakresie mocy od 12 do 45 kW.

Dzięki średnicom przyłączy wody grzewczej (DN 50 lub dla większych mocy DN 70) kotły Supraclass S mogą pracować nie tylko w instalacjach wyposażonych w pompę obiegową ale także doskonale radzą sobie w układach grawitacyjnych. Nowoczesna konstrukcja i elegancki wygląd kotła sprawiają, że urządzenie to może być ozdobą każdej kotłowni.

W kotłach tej serii zastosowano innowacyjną trójstopniową regulację doprowadzania powietrza do spalania, dlatego mamy w nich możliwość dokładnej regulacji mocy urządzenia. Załadunek paliwa odbywa się w górnej części kotła, poprzez duże drzwiczki zasypowe. Jest to znaczne ułatwienie obsługi. W komplecie z kotłem dostarczany jest regulator temperatury paleniska, osprzęt do czyszczenia kotła i ruchomy ruszt żeliwny umożliwiający lepsze spalanie paliwa oraz sprawne czyszczenie komory spalania. Duży i łatwy do wyciągnięcia popielnik ułatwia usuwanie z kotła popiołu.

Serwisowanie kotłów jest proste i wygodne. Urządzenia użytkowane zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi mogą osiągnąć sprawność nawet do 86%. Oznacza to, że do środowiska przez komin wypuszczane są znikome ilości zanieczyszczeń.

Kotły na paliwa stałe z serii Supraclass S zgodne są z europejską normą EN 303-5. Zalecanym dla nich paliwem jest węgiel kamienny, a w modelach o mocy 32 i 45 kW dostępne są wersje opalane drewnem. Jako paliwo zastępcze dopuszczany jest także węgiel brunatny, paliwa sprasowane czy koks.

Junkers udziela na ten produkt 24 miesięcznej gwarancji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej