Ogrzewanie LPG. Gaz płynny w cenach producenta Novatek

2012-09-13 11:19
Zajazd Chyżne ogrzewanie LPG
Autor: Novatek

Przedsiębiorcy coraz częściej wybierają gaz płynny, jeśli nie mają dostępu do gazu ziemnego. Powody wyboru LPG są nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne. Aby jednak koszty ogrzewania były konkurencyjne, warto zaopatrywać się w gaz płynny bezpośrednio u producenta.

Przykładem wykorzystania gazu płynnego do ogrzewania jest Zajazd Chyżne, którego właściciele mają zarówno pozytywne, jak i negatywne doświadczenia związane z instalacją zbiornikową LPG.

Zajazd Chyżne to zespół budynków restauracyjno-hotelowych zlokalizowany w pobliżu polsko-słowackiej granicy. Kompleks obejmuje dwugwiazdkowy hotel, restaurację oraz strefę rozrywki. Jest miejscem licznych imprez okolicznościowych, spotkań biznesowych i konferencji. Dlatego koszty ogrzewania stanowią istotną pozycję w budżecie firmy.

Hotel funkcjonuje od 2000 roku i od początku działalności w obiekcie jest ogrzewanie gazem płynnym, który dodatkowo wykorzystywany jest w zapleczu gastronomicznym przyległej restauracji. Z uwagi na wielkość hotelu instalacja zbiornikowa LPG składa się z 3 zbiorników o pojemności 6400 litrów każdy, natomiast przy restauracji wystarcza już tylko jeden taki zbiornik.

Rocznie w kompleksie zużywane jest od 80 do 90 tys. litrów gazu płynnego, w zależności od długości sezonu grzewczego. Przy takim poziomie zużycia gazu LPG jego cena ma niebagatelne znaczenie i jest ważnym składnikiem w kosztach ogrzewania i utrzymania całego kompleksu. Fakt ten skłonił właściciela zajazdu do ponownego zorganizowania konkursu ofert wśród firm działających na rynku LPG.

Ku zaskoczeniu przedsiębiorcy gaz płynny w najbardziej atrakcyjnej ofercie należącej do firmy Novatek Polska był aż o 30% tańszy w stosunku do ceny płaconej dotychczas. Również bardzo niski koszt dzierżawy zbiorników skłonił właściciela do wyboru instalacji zbiornikowej Novatek.

Po zapoznaniu się z ofertami nowych dostawców i po sprawdzeniu opinii o spółce Novatek wśród dotychczasowych jej klientów, nie mieliśmy cienia wątpliwości przy wyborze nowego Partnera Biznesowego. Wystarczająco długo ponosiliśmy niepotrzebnie zawyżone koszty związane z użytkowaniem instalacji zbiornikowej, jak i samego gazu – powiedział kierownik Dariusz Jurczak. Decyzją władz spółki, od połowy ubiegłego roku kompleks funkcjonuje w oparciu o instalację zbiornikową i gaz w cenach producenta dostarczany przez spółkę Novatek.

O firmie Novatek

Novatek Polska Sp. z o.o. jest częścią rosyjskiego koncernu Novatek OAO, jednego z największych producentów gazu ziemnego na świecie, z blisko 20-letnim doświadczeniem w wydobywaniu i przetwarzaniu gazu ziemnego oraz płynnych węglowodorów. Podstawowym źródłem przewagi konkurencyjnej firmy jest własne złoże, zlokalizowane w autonomicznym okręgu Yamal-Nenets, skąd pochodzi 20% światowego wydobycia gazu. Bogate zasoby naturalne są wykorzystywane do produkcji stabilnego kondensatu gazowego oraz skroplonego gazu węglowodorowego (LPG). Naturalne pochodzenie gazu daje właścicielowi kompleksu dodatkową korzyść w postaci dostępu do surowca o niezwykle stabilnych i unikalnych parametrach jakości.

Gaz Novatek posiada bardzo wysoką wartość opałową, co oznacza, że dostarcza więcej energii z kilograma niż większość konkurencyjnych paliw. Gaz dostarczany jest bezpośrednio do Polski transportem kolejowym przy wykorzystaniu ponad 3000 własnych wagonów dedykowanych tylko do transportu Novatek LPG. Dystrybucja i magazynowanie odbywa się w obiegu zamkniętym, gwarantującym wszystkim klientom oryginalne pochodzenie gazu. Tak więc właściciele obiektu mają obecnie nie tylko najwyższej jakości surowiec w cenach producenta, ale również pewność, iż zawsze i na czas ich zbiorniki zostaną napełnione, a cały system grzewczy będzie działał bez przerw i zakłóceń.

Zarządzającym obiektem szczególnie odpowiada przejrzysty system obliczania ceny dostarczanego gazu płynnego, którego formuła cenowa opiera się na notowaniach publikowanych w serwisie internetowym www.e-petrol.pl.  Dewizą firmy Novatek jest przejrzysty system cenowy oferowanego gazu, dlatego też spółka na łamach swojego serwisu internetowego (www.novatekpolska.pl) publikuje na bieżąco ceny oferowanego surowca. Ponadto do dyspozycji klientów są wszystkie archiwalne cenniki, które można z łatwością przeglądać, porównywać i analizować dzięki wyszukiwarkom funkcjonującym w ramach serwisu spółki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej