Ogrzewacze na na stadionach Euro 2012 - urządzenia grzewcze Stiebel Eltron

2012-05-23 15:58
Ogrzewanie na na stadionach Euro 2012 - urządzenia grzewcze Stiebel Eltron
Autor: Stiebel Eltron Ogrzewacz pomieszczeń SNS Stiebel Eltron

Ogrzewacze pomieszczeń i wody na stadionach. Produkująca urządzenia grzewcze firma Stiebel Eltron dostarczyła na stadiony na EURO 2012 - w Warszawie i w Poznaniu, urządzenia przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń oraz wody.

Ogrzewanie na na stadionach Euro 2012 - urządzenia grzewcze Stiebel Eltron
Autor: Stiebel Eltron Ogrzewacz pojemnościowy SNU Stiebel Eltron

Mistrzostwa EURO 2012 spowodowały, że w Polsce od kilkunastu miesięcy trwają intensywne prace związane z modernizacją infrastruktury i przede wszystkim budową stadionów, na których będą rozgrywane mecze. W czterech miastach goszczących drużyny narodowe, biorące udział w Mistrzostwach Europy EURO 2012, wybudowano lub zmodernizowano areny sportowe mogące pomieścić nawet kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Ale i mniejsze obiekty, które będą boiskami treningowymi dla poszczególnych drużyn, zostały unowocześnione i przystosowane do wymagań federacji piłkarskich.

Urządzenia grzewcze firmy Stiebel Eltron umożliwiają zaopatrzenie każdej inwestycji budowlanej w źródła ciepła idealnie dopasowane do oczekiwań i możliwości inwestora. Systemy grzewcze tej marki znalazły zastosowanie na Stadionie Narodowym w Warszawie i Stadionie Lecha w Poznaniu, stadionach przygotowanych na EURO 2012, a także na Stadionie Legii w Warszawie i Stadionie Cracovii w Krakowie.

Ogrzewacze Stiebel Eltron na stadionach na Euro 2012

Stadion Narodowy w Warszawie został wyposażony w ponad 400 urządzeń przeznaczonych do centralnego przygotowania ciepłej wody użytkowej. Warto wymienić pojemnościowe ogrzewacze wody SNU 5SLi firmy Stiebel Eltron, które charakteryzują się małym zapotrzebowaniem na energię elektryczną i zaopatrują w wodę jeden, wybrany punkt poboru. Stadion Lecha w Poznaniu wyposażono natomiast w urządzenia do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz do ogrzewania pomieszczeń.

Inne polskie stadiony również z urządzeniami Stiebel Eltron

Stadion Legii w Warszawie został wyposażony w konwektory CNS 200S, CNS 150S, CNS 100S. Są one przystosowane do całorocznego, bądź też przejściowego ogrzewania pomieszczeń, zarówno w obiektach użyteczności publicznej, takich jak m.inn. stadiony, jak i w budynkach mieszkalnych oraz biurowych. Konwektory CNS S charakteryzują się wyjątkowo płaską obudową metalową. Nadają się przede wszystkim do ogrzewania pomieszczeń, które nie są użytkowane stale. Ciepło poprzez naturalną konwekcję, jest rozdzielane w pomieszczeniu w sposób równomierny i bezzapachowy. Elementy grzejne z wysokiej jakości stali stopowej z płytkami aluminiowymi, gwarantują urządzeniom długą żywotność. Konwektory wyposażone są w zabezpieczenie przed przegrzaniem (dzięki wbudowanemu bezpiecznikowi temperaturowemu). Mają płynną regulację temperatury i łatwość obsługi dzięki termoregulatorowi.

Stadion Arena Cracovii ma natomiast pojemnościowe ogrzewacze wody EWH marki AEG Haustechnik. Wiszące ogrzewacze pojemnościowe EWH Comfort 30-150 El oferują wysoki komfort ciepłej wody w każdej sytuacji. Kompaktowa konstrukcja z zabezpieczeniem IP25 umożliwia montaż urządzenia w pozycji poziomej lub pionowej, bezpośrednio nad natryskiem czy wanną.

Urządzenia grzewcze kilku marek w jednej ofercie

Stiebel Eltron-Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie to samodzielne przedstawicielstwo koncernu produkującego nowoczesne urządzenia i systemy grzewcze. Duża liczba oferowanych prodktów pozwala na optymalne zaopatrzenie każdej inwestycji budowlanej w źródło ciepła dopasowane zarównow do oczekiwań, jak i możliwości inwestora. Urządzenia marek: STIEBEL ELTRON, AEG oraz OERTLI składają się na najszerszą na polskim rynku ofertę ze strony jednego producenta, opartą na jednolitych warunkach handlowych, gwarancyjnych oraz serwisowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej