Ogień bez dymu

2009-11-15 23:17
Ogień bez dymu
Autor: Eurotherm S.A. Eco Fire Silver Small

Biokominek - młodszy krewny tradycyjnego kominka opalanego drewnem ma coraz więcej zwolenników, nie wymaga bowiem podłączenia do przewodu dymowego.

Ogień bez dymu
Autor: Eurotherm S.A. Black Fire Box

Biokominki dostępne w ofercie firmy Eurotherm S.A. nie wydzielają dymu i popiołu. Nie trzeba ich czyścić. Nie ma również potrzeby przygotowywania i składowania drewna, ponieważ zastąpiono je płynnym biopaliwem – bioetanolem. Podczas spalania bioetanolu do atmosfery nie przedostają się żadne toksyczne substancje. Produktami spalania są wyłącznie ciepło, para wodna i dwutlenek węgla. Dzięki temu urządzenia są przyjazne środowisku i nie wymagają podłączenia do przewodów dymowych. Nie trzeba się martwić o spełnienie wszystkich wymogów, koniecznych przy montażu kominka tradycyjnego. Co więcej – biokominki można umieścić w każdym wnętrzu, nawet w niewielkich pomieszczeniach, typowych dla wielkomiejskich bloków czy małomiasteczkowych kamienic.

Oferta obejmuje siedemnaście urządzeń, wśród których można znaleźć zarówno modele wolnostojące (np. Welusa, Puyol), jak i do zawieszenia: Black Fire Box, Ecofire Silver Small, Ecofire Black Small oraz Socompa.

Zaletą biokominków wiszących jest ich uniwersalny design, dzięki któremu pasują do każdego wnętrza. Wykonane ze stali szlachetnej modele, Socompa i Ecofire Silver oraz z ramami w kolorze ponadczasowej czerni Black Fire Box i Ecofire Black  będą się dobrze prezentować w przestronnych futurystycznych pomieszczeniach w minimalistycznym stylu. Tradycyjnemu wnętrzu dodadzą zaś odrobinę nowoczesności. Za sprawą prostych, zdecydowanych kształtów obudowy mogą stać się również mocnym akcentem w funkcjonalnej przestrzeni biura. Ecofire Black Small i Ecofire Silver Small ze względu na mniejsze rozmiary sprawdzą się w małych, kameralnych wnętrzach.

Nie tylko zdobią

Już po kilku minutach od momentu rozpalenia w kominku odczuwalny jest wzrost temperatury w pomieszczeniu. W zależności od ustawienia wielkości płomienia, jeden litr biopaliwa spala się w czasie od dwóch do pięciu godzin i może zastąpić grzejnik o mocy 1,5–3 KW. Regulacja wysokości płomienia pozwala decydować również o wysokości języków ognia. Warto dodać, że we wszystkich modelach kominków wiszących, regulowane zbiorniki na paliwo oraz pręty do regulacji płomienia wykonane są ze stali szlachetnej.

Ogień bez dymu
Autor: Eurotherm S.A. Model Welusa

Przykładowe dane urządzeń wiszących
nazwa Socomba Black Fire Box Ecofire Black Small Ecofire Silver Small
wymiary (wys./szer./głęb.) [mm] 600/600/200 660/700/200 450/600/134 450/600/134
masa [kg] 14,5 15,5 15 15

 
Ceny biokominków dostępnych w ofercie Eurotherm S.A. wynoszą od 500 do 2000 zł netto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej