Odświeżony Cerasmart

2007-05-29 15:45

Do sprzedaży weszła zmodernizowana wersja kotłów kondensacyjnych Cerasmart. Produkt wyposażono w nowy wymiennik ciepła. W wyniku tej zmiany stał się on lżejszy i łatwiejszy w montażu oraz serwisowaniu. Nowe kotły są średnio o 15 procent tańsze od swoich poprzedników.

Kocioł kondensacyjny występuje w dwóch wersjach: jednofunkcyjnej (ZSB 22-1A oraz ZSB 16-1A) oraz dwufunkcyjnej (ZWB 26-1A). Dostępna jest też wersja kotła ZSB 16-1A o mniejszym zakresie mocy 3,4 - 15,9 kW. Kotły mają zwartą budowę i niewielkie wymiary (wys./szer./głęb. 850/440/360 mm). Dzięki takim rozmiarom urządzenie może być montowane np. w szafce kuchennej.

W zmodernizowanej wersji kotłów zastosowano nowy typ wymiennika ciepła. Znacznie mniejsze wymiary wymiennika w porównaniu z poprzednią wersją, poprawiły dostęp do wszystkich części. Dodatkowa przestrzeń ułatwia konserwację i ewentualne naprawy urządzenia. Kolejną zaletą jest fabryczne zamontowanie zaworu 3-drogowego w kotle w wersji jednofunkcyjnej, który umożliwia podłączenie do kotła zasobnika ciepłej wody użytkowej, bez konieczności żadnych przeróbek kotła.
Dzięki zastosowaniu wymiennika ze specjalnego stopu aluminiowo-krzemowego, odpornego na korozję w kontakcie z kondensatem, jest to urządzenie trwałe.
Poza tym kocioł jest bezpieczny w eksploatacji, co gwarantuje m.in. system kontroli awarii oraz diagnostyki oparty na module elektronicznym. Wszystkie błędy i usterki są sygnalizowane automatycznie na wyświetlaczu w formie kodów cyfrowych.
Wszystkie wersje urządzeń wyposażone są w układ regulacji Bosch Heatronic® - elektroniczny "mózg" pozwalający zoptymalizować eksploatację, ułatwić obsługę oraz czynności serwisowe i konserwacyjne.
Układ działa na różnych poziomach obsługi. Najwyższy z nich stanowią ustawienia dokonywane przez samego użytkownika. Może on przy pomocy pokręteł ustawić temperaturę c.o. oraz temperaturę ciepłej wody. Za pomocą zegara sterującego (dostępnego jako wyposażenie dodatkowe) można wprowadzić przedziały czasowe, w których układ będzie utrzymywał gotowość do użytkowania ciepłej wody. Na kolejnym poziomie znajduje się tryb serwisowy, wykorzystywany przez instalatorów i serwisantów. Tutaj pokrętła przejmują inne funkcje.


Urządzenia  wyposażone jest w pompę obiegową - trzybiegową, dzięki czemu można łatwo dostosować wysokość podnoszenia pompy do wymagań instalacji co., przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 10 dm3, które do obsługi sporej wielkości instalacji (pojemności do ok. 150 l), zawór bezpieczeństwa z nastawą otwarcia 3 bary oraz syfon do odprowadzania kondensatu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej