Ochrona grzejników przed korozją: grzejniki aluminiowe

2010-06-11 14:20
Ochrona grzejników przed korozją - grzejniki aluminiowe
Autor: FONDITAL

Grzejniki aluminiowe od wielu lat stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań w dziedzinie systemów grzewczych. Charakteryzuje je wysoka skuteczność, komfort obsługi, ciekawy design, oraz szybkie dostosowywanie się do zmian temperatury w pomieszczeniu, w którym są zainstalowane.

Firma Fondital producentów grzejników aluminiowych, zaproponowała innowacyjną technologię zwiększającą komfort użytkowania grzejników aluminiowych – wewnętrzną powłokę antykorozyjną Aleternum®.

Punktem wyjścia dla stworzenia nowej generacji grzejników aluminiowych była potrzeba rozwiązania problemu korozji będącej jednym z głównych czynników niszczenia komponentów instalacji grzewczych. Aby sprostać wymaganiom rynku dotyczącym trwałości i wydajności, opracowano Aleternum® – powłokę powstałą na bazie żywicy, której głównym zadaniem jest ochrona komory grzejnika oraz zapobieganie korozji poprzez niedopuszczenie do gromadzenia się mułu. Jak wykazały testy dzięki nowej powłoce, w grzejnikach nie dochodzi do powstania pęcherzyków gazu obniżających wydajność cieplną, dzięki czemu problem nierównej dystrybucji energii cieplnej zostaje wyeliminowany.

Wysokie parametry grzewcze nie są jednak jedynym pozytywnym rezultatem badań nad konstrukcją i technologią. Standardowe grzejniki aluminiowe wymagają pH wody w przedziale pomiędzy 7 a 8. Jeśli pH nie mieści się w tym przedziale może dojść do korozji. W przypadku grzejników z systemem Aleternum® pH wody nie ma znaczenia (dozwolony szeroki przedział pH pomiędzy 5 a 10), gdyż jak wykazały długoterminowe testy powłoka zapewnia trwałą ochronę nawet w przypadku wody twardej oraz zanieczyszczonej. Grzejniki z antykorozyjną powłoką są równie wydajne jak grzejniki bez powłoki, nie wpływa ona także na masę grzejnika.
Producent zapewnia 15 letni okres gwarancji.

System został opatentowany przez inżynierów Fondital

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej