Kocioł kondensacyjny

2008-06-27 16:49

Kotły wiszące typu Cerapur Smart, mają niewielkie rozmiary (wys. 85, szer. 40, gł. 37 cm) mogą być montowane w małych pomieszczeniach. Dzięki wykorzystaniu techniki kondensacyjnej urządzenia osiągają sprawność znormalizowaną 109% przy minimalnej emisji substancji szkodliwych. Emisja hałasu kotła wynosi 36 db.

Wbudowana 3-stopniowa pompa sterowana elektronicznie gwarantuje oszczędną pracę urządzenia. Płynna modulacja mocy umożliwia dopasowanie trybu eksploatacji do aktualnych potrzeb energetycznych ogrzewanego budynku. Kocioł spełnia wymagania w zakresie komfortu dostawy ciepłej wody (oznaczenie w postaci trzech gwiazdek, zgodnie z normą EN 13203-1). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu płytowego wymiennika ciepła, który pomaga osiągnąć stałą temperaturę i duży strumień ciepłej wody podczas użytkowania. Zaopatrzenie w ciepłą wodę jest regulowane indywidualnie za pomocą przycisków COM/ECO, dzięki czemu w każdym momencie można wybrać żądany tryb pracy urządzenia. Oszczędność wody zapewnia dodatkowo funkcja "quick tap", czyli tzw. "komfort na rozkaz", polegająca na przygotowaniu ciepłej wody użytkowej w kotle na chwilę przed jej poborem.

Wbudowany panel elektroniczny Bosch Heatronic 3 zapewnia prostą obsługę urządzenia. Na dużym, podświetlanym wyświetlaczu LED ukazują się komunikaty i informacje dotyczące pracy kotła. Panel sterowania jest przystosowany do współpracy z nową generacją regulatorów FX. Które umożliwiają zabudowę regulatora w kotle lub na ścianie. Sterownik z pomiarem temperatury wewnętrznej oraz regulacją pogodową, można zamontować przy kotle lub w dowolnym miejscu na ścianie. 

Heatronic 3 oraz dodatkowy moduł ICM umożliwiają również pracę w kaskadach od 2 do 4 kotłów połączonych równolegle. Dzięki zastosowaniu dodatkowego oprogramowania kocioł jest nie tylko kompatybilny z systemami solarnymi, ale potrafi z nimi "inteligentnie" współpracować. Tempo produkcji ciepła jest obliczane przez instalację solarną, a kocioł i regulator solarny przewidują optymalny czas pracy i temperaturę kotła.

Urządzenia są dostępne w wersji jednofunkcyjnej, gotowej do współpracy z zasobnikiem (14 lub 22 kW) i dwufunkcyjnej (do 28 kW). Standardowo występują w wersji na gaz ziemny GZ-50, ale istnieje też możliwość przezbrojenia na gaz ziemny GZ-35, GZ-41,5 lub gaz płynny.

Producentem kotłów jest firma Bosch - marka Junkers.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej