Kocioł kondensacyjny

2008-06-27 16:49

Kotły wiszące typu Cerapur Smart, mają niewielkie rozmiary (wys. 85, szer. 40, gł. 37 cm) mogą być montowane w małych pomieszczeniach. Dzięki wykorzystaniu techniki kondensacyjnej urządzenia osiągają sprawność znormalizowaną 109% przy minimalnej emisji substancji szkodliwych. Emisja hałasu kotła wynosi 36 db.

Wbudowana 3-stopniowa pompa sterowana elektronicznie gwarantuje oszczędną pracę urządzenia. Płynna modulacja mocy umożliwia dopasowanie trybu eksploatacji do aktualnych potrzeb energetycznych ogrzewanego budynku. Kocioł spełnia wymagania w zakresie komfortu dostawy ciepłej wody (oznaczenie w postaci trzech gwiazdek, zgodnie z normą EN 13203-1). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu płytowego wymiennika ciepła, który pomaga osiągnąć stałą temperaturę i duży strumień ciepłej wody podczas użytkowania. Zaopatrzenie w ciepłą wodę jest regulowane indywidualnie za pomocą przycisków COM/ECO, dzięki czemu w każdym momencie można wybrać żądany tryb pracy urządzenia. Oszczędność wody zapewnia dodatkowo funkcja "quick tap", czyli tzw. "komfort na rozkaz", polegająca na przygotowaniu ciepłej wody użytkowej w kotle na chwilę przed jej poborem.

Wbudowany panel elektroniczny Bosch Heatronic 3 zapewnia prostą obsługę urządzenia. Na dużym, podświetlanym wyświetlaczu LED ukazują się komunikaty i informacje dotyczące pracy kotła. Panel sterowania jest przystosowany do współpracy z nową generacją regulatorów FX. Które umożliwiają zabudowę regulatora w kotle lub na ścianie. Sterownik z pomiarem temperatury wewnętrznej oraz regulacją pogodową, można zamontować przy kotle lub w dowolnym miejscu na ścianie. 

Heatronic 3 oraz dodatkowy moduł ICM umożliwiają również pracę w kaskadach od 2 do 4 kotłów połączonych równolegle. Dzięki zastosowaniu dodatkowego oprogramowania kocioł jest nie tylko kompatybilny z systemami solarnymi, ale potrafi z nimi "inteligentnie" współpracować. Tempo produkcji ciepła jest obliczane przez instalację solarną, a kocioł i regulator solarny przewidują optymalny czas pracy i temperaturę kotła.

Urządzenia są dostępne w wersji jednofunkcyjnej, gotowej do współpracy z zasobnikiem (14 lub 22 kW) i dwufunkcyjnej (do 28 kW). Standardowo występują w wersji na gaz ziemny GZ-50, ale istnieje też możliwość przezbrojenia na gaz ziemny GZ-35, GZ-41,5 lub gaz płynny.

Producentem kotłów jest firma Bosch - marka Junkers.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej