Nowy hybrydowy grzejnik kanałowy Jaga o nazwie Quatro Canal

2013-01-17 13:03
Hybrydowy grzejnik kanałowy Jaga Quatro Canal
Autor: Jaga Polska Sp. zo.o. Budowa grzejnika Quadro Canal

Na rynku pojawiła się kolejna generacja grzejników kanałowych, które przy kompaktowych gabarytach osiągają wysokie moce i oferują dodatkowe funkcje, takie jak chłodzenie czy wentylacja

Nowy, hybrydowy grzejnik kanałowy Jaga o nazwie Quatro Canal, przeznaczony do współpracy z instalacją czterorurową osiąga wysoką wydajność, zarówno podczas współpracy z siecią c.o. jak i z systemami niskotemperaturowymi. 

Grzejnik znacznie bardziej zaawansowany technicznie niż Clima Canal

Nowe urządzenie jest zaawansowane technologicznie, wydajne i dynamiczne, znacznie bardziej elastyczne niż Clima Canal, który był pierwszym hybrydowym grzejnikiem kanałowym w ofercie firmy Jaga. Clima Canal to niewielki grzejnik przeznaczony do pracy w instalacji dwururowej, który został przystosowany również do współpracy z systemem chłodzenia opartym np. na agregacie wody lodowej. Dzięki temu, zimą wymiennik ciepła mógł być zasilany gorącą wodą z systemu grzewczego, latem zaś - zimną wodą z agregatu. I choć rozwiązanie to wciąż jest atrakcyjne, firma Jaga postanowiła stworzyć grzejnik jeszcze bardziej „elastyczny” w działaniu i podjęła się opracowania modelu, który może grzać lub chłodzić pomieszczenie oraz je wentylować.

Ogrzewanie, chłodzenie i wentylacja w jednym grzejniku

Nowy model grzejnika, opracowany w najdrobniejszych szczegółach: od sposobu sterowania, po kształt szczebelków kratek przykrywających, jest w stanie zapewnić najwyższy komfort klimatyczny. Quatro Canal zapoczątkowuje kolejną generację grzejników kanałowych, które przy kompaktowych gabarytach osiągają atrakcyjne wysokie moce i oferują dodatkowe funkcje, takie jak chłodzenie czy wentylacja. Grzejniki wyposażone są w system 4-rurowy, dzięki któremu w tym samym czasie część budynku może być ogrzewana, a część chłodzona. W tym „elastycznym” działaniu grzejnika główny udział ma aluminiowo-miedziany wymiennik ciepła Jaga pracujący w technologii małej pojemności wodnej (Low H2O). Wymiennikowi z pomocą przychodzą:

  • ciche, superwydajne, energooszczędne wentylatory EC, które zapewniają bardzo niskie zużycie energii elektrycznej przy dużym wydatku powietrza; ponadto przy najniższych poziomach prędkości wentylatorów hałas generowany przez grzejnik nie przekracza poziomu 20 decybeli,
  • automatyczne sterowanie umożliwia płynną regulację prędkości obrotów wentylatorów i przepływu czynnika grzewczego. Dostosowanie sterowania do standardu 0-10 V pozwala na łatwy dobór prędkości wentylatorów (a co za tym idzie również poziomu hałasu) oraz umożliwia integrację grzejnika z każdym rodzajem systemu sterowania inteligentnego domu,
  • nowe aluminiowe kratki przykrywające o zmodyfikowanej formie (zwężający się ku dołowi kształt szczebelków kratki) poprawiają dynamikę powietrza wydobywającego się z grzejnika, zapewniając lepszą dystrybucję powietrza w pomieszczeniu, podnosząc jednocześnie wydajność urządzenia. Gumowa podkładka, na której mocowana jest kratka, wycisza ją i stabilizuje.

Cały grzejnik zamknięty jest w solidnej, sztywnej obudowie mieszczącej się w kanale o głębokości zaledwie 13 cm.

Wymiary grzejników z linii Quatro Canal

Jednostki Quatro Canal o szerokości 27 cm oferowane są w czterech długościach: 80, 110, 160 i 180 cm. Można je ze sobą łączyć w linii prostej oraz pod kątem. Firma Jaga zapewnia również atrakcyjne wykończenie grzejnika w postaci kratek przykrywających: do wyboru są nowe kratki aluminiowe oraz kratki wykonane z drewna bukowego i dębowego w wersji lakierowanej lub nielakierowanej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej