Nowoczesne systemy grzewcze w biurowcu Ericpol

2015-05-29 14:38
biurowiec ericpol lodz
Autor: Horizone Studio Projekt biurowca dla firmy Ericpol opracowało biuro projektowe Horizone Studio

W centrum Łodzi powstał budynek biurowy firmy Ericpol. Obiekt został wyposażony w innowacyjne i nowoczesne rozwiązania techniczne zarówno w sferze estetyki wnętrz, jak i źródeł ciepła. Nowa technologia pozwoliła na opracowanie budynku inteligentnego i energooszczędnego. Budynek został wyposażony w nowoczesne urządzenia grzewcze firmy Verano, która jest polskim producentem urządzeń grzewczych i chłodzących, stale poszukującym nowoczesnych rozwiązań technologicznych w dziedzinie ogrzewnictwa.

Ogrzewanie kanałowe jest nowoczesną formą systemu grzewczego. W obiekcie Ericpol zaprojektowane zostały grzejniki konwektorowe kanałowe VERANO typy VK. Moc grzewcza konwektorów kanałowych zależy od ich wymiarów, parametrów czynnika grzejnego, a także sposobu nawiewu powietrza (konwekcja naturalna/wymuszona).

Grzejniki konwektorowe firmy Verano to konwektory wodne, w których czynnikiem przepływającym jest woda. Nowoczesny biurowiec Ericpol został wyposażony w grzejniki z konwekcją naturalną typu VK-16/38/L-24, które przy parametrach 75/65/20 osiągają moce od 439W-3251W w zależności od długości urządzenia. Grzejniki kanałowe zaprojektowano z myślą o przestronnych wnętrzach z dużą ilością przeszkleń, dzięki czemu idealnie wpasowały się w nowoczesną architekturę biurowca Ericpol.

Grzejniki konwektorowe kanałowe mogą mieć kształt podłużny, łamany lub prowadzony po łuku krzywizny pomieszczenia. Urządzenia umieszczone są w kanale podłogowym przykrytym elegancką kratką, co sprawia że wkomponowują się w pomieszczenie. Zapewniają właściwą temperaturę, nie zakłócając aranżacji wnętrza, ponieważ są niemal niewidoczne. Klasyczne grzejniki kanałowe VK to dyskrecja i niezawodność w każdym calu. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów urządzenia odporne są na korozję, co zwiększa ich trwałość, a zastosowanie konwekcji zapewnia równomierny rozkład temperatur. Ogrzewanie kanałowe jest oszczędnym, komfortowym i innowacyjnym sposobem ogrzewania pomieszczeń. Mała bezwładność cieplna, mała pojemność wodna oraz szybka reakcja na zmianę temperatury w pomieszczeniu pozwala na dostarczenie do pomieszczenia tyle ciepła, ile niezbędne jest do utrzymania stałej temperatury, co umożliwia zredukowanie kosztów ogrzewania w sezonie grzewczym. Grzejniki kanałowe, umieszczone wzdłuż zewnętrznych przegród przeszklonych przegród budowlanych, tworzą kurtynę powietrza, która oddziela ciepłe i zimne powietrze oraz eliminuje zjawisko kondensacji pary wodnej.

grzejnik kanałowy
Autor: Verano Owalny grzejnik kanałowy w biurowcu Ericpol - idelane rozwiąznaie do nowoczesnych wnętrz z dużą ilością przeszkleń
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej