Nowoczesne kominki elektryczne z obudowami do klasycznych wnętrz

2010-08-31 13:54
Nowoczesne kominki elektryczne z obudowami do klasycznych wnętrz
Autor: GLEN DIMPLEX POLSKA Sp. z o.o. Komienk elektryczny Verona, narożny

Kominki elektryczne Milano, Rome i Verona marki Optiflame powstały z myślą o inwestorach, projektantach i dekoratorach wnętrz, którzy są zwolennikami stylu klasycznego. Charakteryzuje się on kunsztownymi zdobieniami i majestatycznym wzornictwem, a także ponadczasową kolorystyką.

W stylu klasycznym najważniejsza jest dbałość o szczegóły, precyzja wykonania i naturalne surowce. Kominki elektryczne Milano, Rome i Verona dzięki stylizowanym obudowom, bardzo dobrze wpisują się w ten kanon, dlatego sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym. 

Kominki Milano – na włoską nutę

Pierwszy z kominków elektrycznych przeznaczonych jest do wnętrz urządzonych w tradycyjnym stylu. Jego elegancka obudowa jest kunsztownie wykończona i fornirowana naturalnym drewnem w kolorze Wiśni lub Złotego Dębu. Ten model kominków wyposażony jest w wyjątkowo realistyczny efekt płonących polan oraz ma wbudowany termowentylator o mocy 1,2 kW, który łagodnie rozprowadza ciepło po pomieszczeniu. Ponadto efekt ognia może działać niezależnie od funkcji grzania, temperaturę reguluje się za pomocą termostatu.

Kominki Rome – rzymskie inspiracje

Kominek ten ma ciemnobrązową obudową fornirowaną naturalnym drewnem. Front kominka udekorowany jest delikatnym ornamentem w formie wstęgi materiału, boki zaś ozdobiono płaskorzeźbą przypominającą antyczne pilastry czy półkolumny. Kominek Rome jest również wygodny w użytkowaniu. Wyposażony on zostałjest w realistyczny efekt płomienia z paleniskiem imitującym płonące polana oraz posiada wbudowany termowentylator o mocy 1,2 kW. Funkcje – płomienia i grzewcza – mogą działać niezależnie od siebie, dzięki czemu w letnie wieczory nie trzeba niepotrzebnie dogrzewać pomieszczenia. Elementy regulacji temperatury ukryto za ruchomym panelem maskującym, zatem nie zakłócają one eleganckiej linii kominka.

Kominki Verona narożnikowe – romantycznie i nastrojowo

Verona narożnikowa to kominek elektryczny marki Optiflame z elegancką obudową fornirowaną drewnem w kolorze orzechowym i udekorowaną prostym, geometrycznym reliefem. W modelu tym na uwagę zasługuje panel wewnętrzny imitujący jasny marmur, który kontrastuje z ciemnym drewnem i jednocześnie rozświetla front kominka. Warto podkreślić, że obudowa kominka zaprojektowana została tak, żeby ustawić ją w narożniku pomieszczenia, co pozwala zaoszczędzić we wnętrzu sporo miejsca. Dzięki temu można kominek postawić nawet w niewielkim pokoju.

Kominki Optiflame – dlaczego warto?

Kominki elektryczne można bez przeszkód zamontować zarówno w domu, jak i w mieszkaniu, ponieważ nie wymagają one podłączenia do komina, specjalnego systemu wentylacyjnego ani odprowadzania spalin. Urządzenia te nie wydzielają dymu, nie brudzą pomieszczeń i nie wymagają czasochłonnego czyszczenia czy składowania opału. Wystarczy jedynie podłączyć kominek elektryczny do źródła zasilania, żeby cieszyć się blaskiem płomieni.

Dane techniczne kominków elektrycznych
 Kominek elektryczny ROMEKominek elektryczny MILANOKominek elektryczny VERONA NAROŻNIKOWA
 Typ   kominek + obudowa  kominek + obudowa  kominek + obudowa
 Wymiary (wys./szer./gł.) [mm]  1000/1120/380  1120/970/360  1016/1041/315 (ustawienie  płasko przy ścianie) lub 787 mm (ustawienie narożnikowe)
 Moc grzewcza [kW]  1,2  1,2  1,2
 Pobór energii przez efekt optyczny [W]  120  120  120
 Kolor obudowy  wiśnia lub złoty dąb  espresso  orzech
 Orientacyjna cena brutto [zł]  2270  1830  1790

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej