Nowoczesne grzejniki. Grzejniki konwektorowe Aquarea Air

2013-10-07 14:52
Grzejniki konwektorowe
Autor: Panasonic

Grzejniki konwektorowe Aquarea Air wyróżniają się większą o 32% wydajnością ogrzewania, w porównaniu do tradycyjnych grzejników. Grzejniki przeznaczone są do współpracy z pompami ciepła. Zaprojektowano je z myślą o domach energooszczędnych oraz niewielkich biurach. Te nowoczesne grzejniki są nowością firmy Panasonic.

Jak pracuje konwektor?

Konwektor w trybie grzania może pracować na dwa sposoby. W pierwszym grzejnik wykorzystuje jedynie efekt promieniowania. Drugi sposób natomiast wymaga uruchomienia także wentylatora stycznego – zapewnia przepływ powietrza z wymiennika ciepła o dużej powierzchni do wnętrza przedniego panelu urządzenia i ogrzewanie wykorzystujące metodę konwekcji. Wentylator jest wyposażony w asymetryczne łopatki, dzięki którym jego praca jest cicha. Prezentowane grzejniki konwektorowe są nieskotemperaturowe wymagają do pracy temperatury 50ºC, mogą więc być zasilane wodą o temperaturze 35°C.
Nowe konwektory działają również w trybie chłodzenia. Jest to możliwe dzięki pracy wentylatora oraz zasilaniu zimną wodą produkowaną przez pompy ciepła. Powstające podczas tego procesu skropliny zbierane są za pomocą tacy ociekowej i wyprowadzane poza urządzenie.
Prędkość wentylatora jest regulowana w sposób ciągły przez sterownik temperatury wyposażony w proporcjonalny układ sterowania. Konwektor może być również kontrolowany za pomocą termostatu z ekranem dotykowym. Grzejnik jest dodatkowo wyposażony w tryb pracy nocnej.
Grzejniki oferowane są w trzech rozmiarach o różnej mocy. Wszystkie grzejniki mają głębokość 13 cm i wyposażone są w zawór trójdrogowy. Ich montaż jest łatwy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej