Nowa generacja grzejników kanałowych

2009-11-04 7:00
Nowa generacja grzejników kanałowych
Autor: Fot.: ANB sp. z o.o. PRZEDSTAWICIEL FIRMY JAGA

Dwa nowe grzejniki kanałowe są małe, a jednocześnie bardziej wydajne niż klasyczne jednostki kanałowe.

Mini Canal DBE to bardzo wydajne urządzenie o kompaktowych wymiarach, w którym zastosowano dwie nowoczesne technologie – wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej (Low H2O), dzięki któremu grzejnik szybko nagrzewa się i stygnie oraz system Dynamic Boost Effect (DBE), poprawiający wydajność grzejnika. Jednostka DBE, montowana bezpośrednio na wymienniku ciepła, składa się z wysokiej klasy wentylatorów sterowanych mikroprocesorem. Gdy temperatura ustawiona na termostacie jest niższa od zadanej, to uruchamiają się wentylatory, które zwiększają wydajność grzejnika poprzez nadmuch ciepłego powietrza. 
Tego typu grzejnik o wydajności ok. 3500 W będzie miał mniejsze gabaryty niż grzejnik o tej samej mocy bez systemu DBE (wymiary odpowiednio: 14/210/34 cm, 19/410/42 cm). Odpowiednio dobrany gabarytami i mocą grzejnik Mini Canal DBE może pełnić rolę jedynego źródła ciepła w pomieszczeniu, ponieważ wysoka wydajność jednostki sprawia, że montowanie dodatkowych grzejników ściennych staje się zbędne.

Istotną zmianą w konstrukcji Micro Canal jest m.in. to, że został on przygotowany jako system modułowy – elementy o różnej długości można ze sobą łączyć w linii prostej i pod kątem, co stwarza nowe możliwości aranżacji grzejnika kanałowego w pomieszczeniu.
Standardowej wielkości moduł ma długość metra, głębokość 6 cm i szerokość 13 cm i charakteryzuje się wydajnością cieplną na poziomie1000 W. Wysoką wydajność osiągnięto wspomagając działanie superwydajnego wymiennika systemem bębnowych wentylatorów, stworzonych specjalnie na potrzeby grzejnika Micro Canal (ich żywotność szacowana jest na 50 tys. godzin). Poziom hałasu pracującego grzejnika nie przekracza 25 dB. Dzięki zastosowaniu podwójnego koryta, grzejnik można lepiej wypoziomować i utrzymać w czystości podczas montażu.
Głębokość na poziomie 6 cm umożliwia zastosowanie urządzenia nawet wtedy, gdy nie było ono planowane na etapie budowy.

Dystrybutorem grzejników marki Jaga jest firma ANB.

Nowa generacja grzejników kanałowych
Autor: Fot.: ANB sp. z o.o. PRZEDSTAWICIEL FIRMY JAGA Micro Canal DBE
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej