Kondensacyjne kotły gazowe

2008-10-07 14:54
Kondensacyjne kotły gazowe
Autor: De Dietrich Kondensacyjne kotły gazowe

Oferta grupy De Dietrich-Remeha w segmencie kondensacyjnych kotłów gazowych jest wyjątkowo bogata i podlega ciągłemu rozwojowi. Wyrazem tego jest nowa seria kotłów średniej mocy, która na rynek została wprowadzona pod nazwą C 230 ECO. Docelowo zastąpi obecny typoszereg C 210 ECO o mocy 80, 130, 170 i 210 kW.


Nowa seria kotłów firmy De Dietrich przeszła gruntowny lifting.
Z poprzedniej wersji pozostał jedynie sprawdzony i niezawodny segmentowy wymiennik aluminiowo-krzemowy. W kotłach nowej serii zastosowano zmodernizowany system przygotowania mieszanki gazowo-powietrznej, przy wykorzystaniu wentylatora o zmiennej prędkości obrotowej oraz nowego kompaktu gazowego. Poprzednia wersja wykorzystywała system IMS oraz wentylator o stałej prędkości obrotowej. Dzięki tej zmianie, urządzenia mogą być przystosowane do spalania gazu płynnego, przy zastosowaniu zestawu przezbrojeniowego. Wykorzystując pozytywne doświadczenia, związane z wprowadzeniem w poprzednich konstrukcjach kotłów automatyki pogodowej, została ona włączona na stałe do wyposażenia standardowego nowej serii urządzeń. Wynikiem tego są nowe możliwości regulacyjne i sterowania, takie jak kojarzenie kaskad mieszanych (np. kotła kondensacyjnego i kotła z palnikiem wentylatorowym).

Zmiany w konstrukcji kotłów spowodowały obniżenie kosztów produkcji i ustalenie nowej ceny urządzeń, niższej o blisko 20% w porównaniu do poprzedniej.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej