Kondensacyjne kotły gazowe

2008-10-07 14:54
Kondensacyjne kotły gazowe
Autor: De Dietrich Kondensacyjne kotły gazowe

Oferta grupy De Dietrich-Remeha w segmencie kondensacyjnych kotłów gazowych jest wyjątkowo bogata i podlega ciągłemu rozwojowi. Wyrazem tego jest nowa seria kotłów średniej mocy, która na rynek została wprowadzona pod nazwą C 230 ECO. Docelowo zastąpi obecny typoszereg C 210 ECO o mocy 80, 130, 170 i 210 kW.


Nowa seria kotłów firmy De Dietrich przeszła gruntowny lifting.
Z poprzedniej wersji pozostał jedynie sprawdzony i niezawodny segmentowy wymiennik aluminiowo-krzemowy. W kotłach nowej serii zastosowano zmodernizowany system przygotowania mieszanki gazowo-powietrznej, przy wykorzystaniu wentylatora o zmiennej prędkości obrotowej oraz nowego kompaktu gazowego. Poprzednia wersja wykorzystywała system IMS oraz wentylator o stałej prędkości obrotowej. Dzięki tej zmianie, urządzenia mogą być przystosowane do spalania gazu płynnego, przy zastosowaniu zestawu przezbrojeniowego. Wykorzystując pozytywne doświadczenia, związane z wprowadzeniem w poprzednich konstrukcjach kotłów automatyki pogodowej, została ona włączona na stałe do wyposażenia standardowego nowej serii urządzeń. Wynikiem tego są nowe możliwości regulacyjne i sterowania, takie jak kojarzenie kaskad mieszanych (np. kotła kondensacyjnego i kotła z palnikiem wentylatorowym).

Zmiany w konstrukcji kotłów spowodowały obniżenie kosztów produkcji i ustalenie nowej ceny urządzeń, niższej o blisko 20% w porównaniu do poprzedniej.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej