Kompaktowy kocioł gazowy MCR Home

2016-05-24 15:23
kocioł kondensacyjny dyrektywa ErP
Autor: brak danych

Firma De Dietrich oferuje nowy, kompaktowy kocioł kondensacyjny MCR Home, który spełnia wymagania dyrektywy ErP.  Kocioł kondensacyjny jest urządzeniem dwufunkcyjnym, naściennym, waży 26 kg i ma wymiary: 395 x 700 x 297 mm.

Kocioł kondensacyjny MCR Home wyposażono w nowy, toroidalny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, na który producent daje 5-letnią gwarancję. Konstrukcja palnika redukuje hałas pracy urządzenia. Pokrywa palnika, zaprojektowana zgodnie z koncepcją „zimnych drzwi”, dzięki której temperatura pokrywy nie przekracza 30°C, pozwala na zmniejszenie strat promieniowania o 75% - straty są mniejsze zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy pod pełnym obciążeniem.
Stabilny płomień zmniejsza emisję NOx (< 38/40 mg/kWh) i CO do atmosfery. Kocioł kondensacyjny MCR Home ma klasę energetyczną A zarówno dla c.o., jak i c.w.u. Przy 30% obciążenia osiąga sprawność do 108,6%, a przy pełnym obciążeniu do 97,8%.

Urządzenie ma naczynie wzbiorcze pojemności 7 l z dostępnym z zewnątrz zaworem do uzupełniania gazu oraz pompę o wysokiej sprawności.
Kocioł jest wygodny i łatwy w obsłudze - z przodu kotła znajdują się pokrętła regulacji temperatury dla ogrzewania i ciepłej wody, przycisk serwisowy, przycisk resetu i kominiarski, a także manometr i dostęp do podłączeń elektrycznych. Kocioł wyposaożny jest także w konsolę sterowniczą z podświetlanym wyświetlaczem LCD. Producent oferuje również modulujące i niemodulujące termostaty pokojowe z możliwością programowania tygodniowego, a także z czujnikiem zewnętrznym.

kocioł MCR Home
Autor: De Dietrich Kocioł kondensacyjny MCR Home
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej