Kompaktowy kocioł gazowy MCR Home

2016-05-24 15:23
kocioł kondensacyjny dyrektywa ErP
Autor: brak danych

Firma De Dietrich oferuje nowy, kompaktowy kocioł kondensacyjny MCR Home, który spełnia wymagania dyrektywy ErP.  Kocioł kondensacyjny jest urządzeniem dwufunkcyjnym, naściennym, waży 26 kg i ma wymiary: 395 x 700 x 297 mm.

Kocioł kondensacyjny MCR Home wyposażono w nowy, toroidalny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, na który producent daje 5-letnią gwarancję. Konstrukcja palnika redukuje hałas pracy urządzenia. Pokrywa palnika, zaprojektowana zgodnie z koncepcją „zimnych drzwi”, dzięki której temperatura pokrywy nie przekracza 30°C, pozwala na zmniejszenie strat promieniowania o 75% - straty są mniejsze zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy pod pełnym obciążeniem.
Stabilny płomień zmniejsza emisję NOx (< 38/40 mg/kWh) i CO do atmosfery. Kocioł kondensacyjny MCR Home ma klasę energetyczną A zarówno dla c.o., jak i c.w.u. Przy 30% obciążenia osiąga sprawność do 108,6%, a przy pełnym obciążeniu do 97,8%.

Urządzenie ma naczynie wzbiorcze pojemności 7 l z dostępnym z zewnątrz zaworem do uzupełniania gazu oraz pompę o wysokiej sprawności.
Kocioł jest wygodny i łatwy w obsłudze - z przodu kotła znajdują się pokrętła regulacji temperatury dla ogrzewania i ciepłej wody, przycisk serwisowy, przycisk resetu i kominiarski, a także manometr i dostęp do podłączeń elektrycznych. Kocioł wyposaożny jest także w konsolę sterowniczą z podświetlanym wyświetlaczem LCD. Producent oferuje również modulujące i niemodulujące termostaty pokojowe z możliwością programowania tygodniowego, a także z czujnikiem zewnętrznym.

kocioł MCR Home
Autor: De Dietrich Kocioł kondensacyjny MCR Home
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej