Kolorowy grzejnik pokojowy Play

2010-02-19 13:54
Kolorowe ciepło
Autor: ANB sp. z o.o. PRZEDSTAWICIEL FIRMY JAGA Model Play4Boy

Znakiem rozpoznawczym nowego grzejnika jest kolorowa obudowa o organicznym kształcie.

Grzejnik ścienny Play marki Jaga to przykład na to, że ciepło może być i ekologiczne, i zabawne. Urządzenie oparte jest o ekonomiczną technologię Low H2O, którego obudowa wykonana została z lakierowanej płyty MDF. Opływowy kształt grzejnika projektanci podkreślili pięcioma odmiennymi rodzajami wykończenia.

Kolory

Pierwsze trzy wersje Play  – czarna, biała oraz czarno-biała – dedykowane są do uniwersalnych zastosowań w przestrzeni domu. Dwie kolejne, to kolorowe i zabawne grzejniki powstałe z myślą o najmłodszych użytkownikach. Co ciekawe, producent  zróżnicował kolorystykę obu modeli tak, aby jak najbardziej pasowały do stylistyki dziecięcych pokojów: Play4Girl to grzejnik utrzymany w dwóch odcieniach różu, czerwieni oraz błękitu, w kolorystyce Play4Boy dominuje rozbielony błękit, niebieski, ecru oraz groszkowa zieleń.

Melanż kolorów na obudowie jest możliwy dzięki temu, że składa się ona z części. W wersji podstawowej, o łącznej głębokości 13 cm, obudowę grzejnika tworzą 4 płyty o różnych kolorach,  model o głębokości 18 cm składa się z 5 elementów, natomiast model 23-cm ma obudowę 6-częściową. Pozostałe wymiary to wysokość: 35, 50, 65 cm, długość: 60, 80, 100, 120 cm.
O tym, że Play jest bardzo dobrym grzejnikiem do dziecięcego pokoju świadczy cała jego konstrukcja. Zaokrąglone brzegi obudowy, „miękkość” materiału oraz zintegrowanie głowicy termostatycznej w strukturze grzejnika zapewniają dzieciom bezpieczeństwo bezpośredniego kontaktu z urządzeniem. Ukrycie mechanizmu sterującego ciepłem ma też cel praktyczny – chroni głowicę przed zniszczeniem (oderwaniem, połamaniem itp.).

Wymiennik

Sercem grzejnika jest nowoczesny wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej (technologia Low H2O). Specjalna konstrukcja wymiennika sprawia, że elementy grzejne Low H2O bardzo szybko się nagrzewają, ale też  błyskawicznie stygną, jeśli w pomieszczeniu zaczyna być zbyt ciepło. Mała bezwładność urządzenia i szybka reakcja na zmiany temperatury w pomieszczeniu sprawiają, że bardzo szybko zapewnia poczucie komfortu. W celu zwiększenia wydajności producent proponuje wzbogacenie grzejnika Play systemem DBE (Dynamic Boost Effect) zwiększającym  jego moc nawet o 100%.

Dystrybutorem grzejników marki Jaga jest firma ANB.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej