Kolektory powietrzne zintegrowane z izolacją termiczną dachu

2013-03-25 22:23
kolektrory powietrzne bayer
Autor: Bayer MaterialScience W kolektorach Bomatherm® nośnikiem ciepła jest powietrze

System Bomatherm® opracowany przez firmę Bayer we współpracy z puren gmbh wykorzystuje energię słoneczną do ogrzewania domu. System Bomatherm® oparty jest na kolektorach powietrznych, które zintegrowane z izolacją dachu tworzą pojedynczą, samonośną warstwę do montażu.

System Bomatherm® firmy Bayer wykorzystuje dobrze znaną zasadę działania kolektorów słonecznych, z tym że zamiast cieczy nośnikiem ciepła w kolektorach powietrznych jest powietrze. Powietrze do kolektorów jest pobierane z wnętrza domu, a przepływając przez kolektory jest podgrzewane przez promienie słoneczne. Następnie podgrzane powietrze doprowadza się systemem cyrkulacji do wentylacji domu lub instalacją do systemu grzewczego domu.

System Bomatherm® jest zintegrowany z izolacją dachu tworząc pojedynczą, samonośną warstwę do montażu. Warstwa izolacji jest wykonana ze sztywnej pianki poliuretanowej, która nie tworzy mostków cieplnych. Sam kolektor jest zbudowany z wielowarstwowych płyt poliwęglanowych Makrolon® pokrytych od spodu czarną powłoką pełniącą rolę absorbera.

System Bomatherm może być stosowany w instalacjach grzewczych na kotły gazowe, olejowe czy paliwo stałe. Może być wykorzystr\ywany w instalacjach ogrzewania nadmuchowego. Do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym: nowych i również w istniejących budynkach, do ogrzewania hal sportowych i basenowych. Do zastosowań w obiektach przemysłowych: halach, garażach, magazynach, w rolnictwie.

kolektory powietrzne bayer
Autor: Bayer MaterialScience Wbudowana izolacja redukuje straty ciepła w budynku i zwiększa ilość energii pozyskiwanej przez kolektor
kolektory powietrzne bayer
Autor: Bayer MaterialScience Zasada działania kolektorów powietrznych Bomatherm®
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej