Kolektory powietrzne zintegrowane z izolacją termiczną dachu

2013-03-25 22:23
kolektrory powietrzne bayer
Autor: Bayer MaterialScience W kolektorach Bomatherm® nośnikiem ciepła jest powietrze

System Bomatherm® opracowany przez firmę Bayer we współpracy z puren gmbh wykorzystuje energię słoneczną do ogrzewania domu. System Bomatherm® oparty jest na kolektorach powietrznych, które zintegrowane z izolacją dachu tworzą pojedynczą, samonośną warstwę do montażu.

System Bomatherm® firmy Bayer wykorzystuje dobrze znaną zasadę działania kolektorów słonecznych, z tym że zamiast cieczy nośnikiem ciepła w kolektorach powietrznych jest powietrze. Powietrze do kolektorów jest pobierane z wnętrza domu, a przepływając przez kolektory jest podgrzewane przez promienie słoneczne. Następnie podgrzane powietrze doprowadza się systemem cyrkulacji do wentylacji domu lub instalacją do systemu grzewczego domu.

System Bomatherm® jest zintegrowany z izolacją dachu tworząc pojedynczą, samonośną warstwę do montażu. Warstwa izolacji jest wykonana ze sztywnej pianki poliuretanowej, która nie tworzy mostków cieplnych. Sam kolektor jest zbudowany z wielowarstwowych płyt poliwęglanowych Makrolon® pokrytych od spodu czarną powłoką pełniącą rolę absorbera.

System Bomatherm może być stosowany w instalacjach grzewczych na kotły gazowe, olejowe czy paliwo stałe. Może być wykorzystr\ywany w instalacjach ogrzewania nadmuchowego. Do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym: nowych i również w istniejących budynkach, do ogrzewania hal sportowych i basenowych. Do zastosowań w obiektach przemysłowych: halach, garażach, magazynach, w rolnictwie.

kolektory powietrzne bayer
Autor: Bayer MaterialScience Wbudowana izolacja redukuje straty ciepła w budynku i zwiększa ilość energii pozyskiwanej przez kolektor
kolektory powietrzne bayer
Autor: Bayer MaterialScience Zasada działania kolektorów powietrznych Bomatherm®
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej