Kolektor w daszku osłonowym

2009-12-01 8:17
Kolektor w daszku osłonowym
Autor: Schuco Daszek z wbudowanymi 4 kolektorami o łącznej powierzchni brutto kolektorów 10,80 m2

Taka instalacja pełni potrójną funkcję: ochrony zacieniającej pomieszczenie, nad którego oknami jest umieszczona, osłony przed deszczem i śniegiem oraz – co najważniejsze – źródła darmowej energii.

Kolektory zintegrowane z daszkiem osłonowym to rozwiązanie polecane w w sytuacji, gdy trudno jest poprawnie zamontować je w dachu, np. gdy utrudnia to istniejące pokrycie albo jeśli połacie dachu obrócone są w kierunku wschodnim i zachodnim, podczas gdy południowa ściana szczytowa wraz z oknami pobiera najwięcej energii cieplnej. Instalując kolektory w daszku osłonowym uzyska się ich optymalną orientację względem słońca.

Daszek z wbudowanymi 4 kolektorami (zasobnik o pojemności 500 l) ma łączną powierzchnię brutto kolektorów 10,80 m2. Taka instalacja może zaspokoić potrzeby sześcioosobowej rodziny o większym dobowym zapotrzebowaniu na c.w.u. niż standardowe, to jest 400 l na dobę przy temperaturze c.w.u wynoszącej 45ºC.  Dostarczy 3,85 MWh energii pozyskanej ze słońca.
Oferowane przez firmę Schüco rozwiązanie pokrywa 59,3% energii potrzebnej na ogrzewanie c.w.u. – oszczędzamy więc tyle energii pochodzącej ze spalania gazu ziemnego
System zawiera wszystkie niezbędne materiały do montażu daszku w ścianie. Rama jest zaopatrzona w rynnę odprowadzającą wodę opadową na skraj daszku oraz orurowanie (ukryte w ramie). Całość jest idealnie zlicowana z elewacją budynku, co zapobiega ściekaniu wody deszczowej po ścianie. Elementem mocującym kolektor do ściany jest specjalny wspornik. Całość, wraz ze spodem daszku z wbudowanymi kolektorami, jest lakierowana na ten sam kolor.
Jedynym utrudnieniem przy montażu tak wykonanego daszku może być przejście przez ścianę o grubej izolacji, należy wtedy zastosować specjalną podkonstrukcję o grubości warstwy izolacyjnej.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej