Kocioł na paliwa stałe Logano S112

2014-06-18 16:46
Kocioł na paliwa stałe
Autor: Buderus Kocioł na paliwa stałe Logano S112

Logano S112 to kocioł na paliwa stałe przeznaczony do centralnego ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie grzewcze przystosowane jest zarówno do pracy w układach otwartych, jak i zamkniętych. Nowy model kotła na paliwa stałe wprowadził Buderus.

Stalowy kocioł na paliwa stałe, dzięki wbudowanej wężownicy schładzającej, sprawdza się nie tylko w układach otwartych instalacji grzewczej, ale również układach zamkniętych. Kocioł jest łatwy w obsłudze. Daje możliwość sterowania pompą ciepłej wody użytkowej, a także centralnym ogrzewaniem przy współpracy z termostatem pokojowym.

Załadunek paliwa do prezentowanego modelu kotła na paliwa stałe ułatwiają drzwiczki górne umieszczone pod kątem 45º, a odprowadzenie popiołu usprawnia opatentowany mechanizm rusztu obrotowego. Wentylator wyciągowy, standardowe wyposażenie kotła, zapewnia większą tolerancję na niski ciąg kominowy i zabezpiecza przed wydostaniem się dymu do kotłowni podczas uzupełniania paliwa. Dolne spalanie umożliwia kontrolowanie mocy kotła, dzięki czemu czas pracy na jednym załadunku paliwa trwa dłużej niż w kotłach ze spalaniem górnym.
W urządzeniu zastosowano rójciągowy wymiennik, który obniża temperaturę spalin i zwiększa średnioroczną sprawność kotła. Do wzrostu sprawności urządzenia i jednocześnie zmniejszenia zużycia paliwa przyczynia się również zastosowana w nim ceramiczna komora dopalania gazów.

Kocioł na paliwa stałe Logano S112 dostępny jest o mocy: 15, 20 i 25 kW. Instytut Energetyki w Łodzi przyznał urządzeniu certyfikat świadczący o deklarowanej sprawności. Kocioł na paliwa stałe Logano S112 objęty jest 5-letnia gwarancją producenta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej