Klimakonwektor Vido - ogrzewanie i klimatyzacja w jednym

2013-02-12 11:56
klimakonwektor purmo
Autor: PURMO Dwufunkcyjny klimakonwektor pełni funkcję grzejnika i klimatyzatora

Atutem klimakonwektora VIDO jest jego efektywność energetyczna ważna przy wyborze grzejników. Regulację parametrów pracy w trybie ogrzewania i chłodzenia zapewnia elektroniczny system regulacji. Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido to nowość firmy Purmo.

Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido może mieć zastosowanie w pomieszczeniach biurowych, ale także do ogrzewania i chłodzenia domów. Grzejnik ma wymiennik ciepła o wysokiej wydajności. W miesiącach zimowych woda grzewcza przepływa przez wymiennik oddając ciepło pomieszczeniom. Latem, dzięki zastosowaniu zintegrowanego wentylatora, to samo urządzenie zapewni chłodzenie pomieszczeń. Wymiennik ciepła klimakonwektora jest napełniany wodą lodową, pochodzącą z pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym, lub z wytwornicy wody lodowej. Vido nawiewa do pomieszczeń schłodzone powietrze za pomocą zintegrowanego wentylatora o zmiennym ustawieniu prędkości obrotów, obniżając temperaturę we wnętrzach, zastępując klimatyzację.

Klimakonwektor można skonfigurować tak, aby działał samodzielnie, a także dopasować do centralnych systemów sterowania BMS, działających w wielu budynkach biurowych. Możliwa jest także ręczna regulacja prędkości obrotów wentylatorów umieszczonych w urządzeniu. Klimakonwektor Vido jest przewidziany do pracy w instalacjach dwururowych.

Obsługa zamontowanego klimakonwektora jest prosta. Inteligentny elektroniczny system regulacji zapewnia dostępność do szeregu łatwych do ustawienia opcji regulacji parametrów pracy w trybie ogrzewania i chłodzenia. Dwupoziomowa koncepcja programowania umożliwia wybór trybu „uproszczonego” - do szybkich codziennych ustawień parametrów pracy grzejnika, oraz trybu „rozszerzonego” - umożliwiającego dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji.

Klimakonwektor charakteryzuje się pojemnością wodną rzędu 5 do 10% tradycyjnego grzejnika o równoważnej mocy. Cechuje się bardzo dobrą wydajnością, nawet przy niższych parametrach instalacji ogrzewania i nadaje się do zastosowań zarówno z tradycyjnymi, jak i odnawialnymi źródłami ciepła.

Parametry klimakonwektora Vido

  • Wysokość: 595 mm
  • Długość: 800, 1000, 1200, 1400, 1600 mm
  • Moc cieplna 75/65/20°C: od 1824 do 9266 W
  • Moc cieplna 43/35/20°C: od 704 do 3363 W
  • Moc chłodnicza 7/12/27°C: od 707 do 4147 W
  • Gwarancja: 2 lata
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej