Kamienne, szklane i... lustrzane elektryczne grzejniki promiennikowe

2011-12-09 16:19
Kamienne, szklane i... lustrzane grzejniki promiennikowe
Autor: PEPE Grzejnik PEPE z kolekcji Light Reflection

Awangardowe grzejniki PEPE nie tylko ogrzewają pomieszczenia. Najbardziej zaskakujące modele oferują lustrzane odbicia lub duże ozdobne powierzchnie przypominające współczesne malarstwo abstrakcyjne. Grzejniki wykonane są bowiem z ozdobnych gatunków kamienia, szkła lub nawet lustra.

Kamienne, szklane i... lustrzane grzejniki promiennikowe
Autor: PEPE Grzejnik PEPE z kolekcji Total Reflection

W odróżnieniu od grzejników konwekcyjnych, wymuszających ruch ciepłego powietrza w pomieszczeniu, elektryczne grzejniki promiennikowe promieniują ciepłem - podobnie jak dawne piece kaflowe - co jest znacznie zdrowsze.

Zobacz także: Szklane grzejniki Girona

Grzejniki promienniki – r

odzaje

Grzejniki promiennikowe PEPE występują w czterech kolekcjach:
Light Reflection (szklane, matowe lub błyszczące), Total Reflection (lustrzane) oraz jako grzejnik kamienny – w kolekcji WarmTouch (wykonane z płyty kamiennej, np marmurowej) i PureTouch (z bardzo dekoracyjnego onyksu).

Grzejniki PEPE - podłączenie

Grzejniki promiennikowe PEPE mogą być przyłączane wyłącznie do sieci prądu zmiennego 230 V – 50 Hz. Urządzenie należy podłączyć bezpośrednio do zainstalowanej w tym celu puszki zasilającej. Zabrania się podłączania grzejnika PEPE bezpośrednio do gniazda sieciowego oraz podłączenia z pominięciem termostatu, sterującego temperaturą w pomieszczeniu. Grzejnik PEPE należy podłączyć od razu do puszki zasilającej poprzez termostat (przewodowo lub bezprzewodowo).
Instalacja elektryczna do której chcemy podłaczyć taki szklany grzejnik, musi być wyposażona w wielobiegunowy wyłącznik sieciowy, z odstępem pomiędzy stykami wynoszacym, co najmniej 3 mm. Nie wolno instalować grzejnika PEPE w razie stwierdzenia uszkodzenia szyby lub kamienia.

Dostępne wymiary i moc

Standardowe grzejniki z kolekcji kamiennej mają następujące wymiary (bez ram) oraz moc:

 • 756 / 756 mm i moc 500 /W
 • 756 / 1061 mm i moc 750 W
 • 756 / 1366 mm i moc 1000 W
 • 756 / 1671 mm i moc 1250 W
 • 946 / 1546 mm i moc 1500 W

Standardowe urządzenia z kolekcje szklanej (i lustrzanej) mają następujące wymiary (bez ram) i moc:

 • 623 / 318 mm i moc 250 W
 • 623 / 623 mm i moc  500 W
 • 623 / 928 mm i moc 750 W
 • 623 / 1233 mm i moc 1000 W
 • 623 / 1538 mm i moc 1250 W
 • 813 / 1413 mm i moc 1500W

Na zamówienie można też otrzymać grzejnik w niestandardowym rozmiarze i barwie. W odróżnieniu od innych producentów grzejników, firma PEPE jest niezwykle elastyczna, zapewnia na przykład, że stworzy grzejnik zgodnie z każdym indywidualnym zamówieniem klienta - wymiar, kształt i kolor pozostawiając w sferze wyobraźni zamawiającego. Dlatego też nie podaje na swojej stronie internetowej cen produktów - są one uzależnione od konkretnego wymiaru płyty, rodzaju kamienia lub szkła oraz wybranej ramy.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej