Oszczędny kocioł kondensacyjny

2008-09-29 12:32
Oszczędny kocioł kondensacyjny
Autor: Junkers

Zastosowanie techniki kondensacyjnej znacząco obniża zużycie gazu, a inteligentna współpraca kotła z systemem solarnym i elektroniczna pompa c.o. pozwalają na uzyskanie dodatkowych oszczędności.

Wiszący kocioł kondensacyjny Cerapur Comfort marki JUNKERS, do ogrzewania domów i przygotowania ciepłej wody użytkowej, występuje w wersji jednofunkcyjnej (ZSBR o mocy do 16 i 28 kW oraz ZBR o mocy do 35 i 42 kW) lub dwufunkcyjnej (ZWBR o mocy do 35 kW). Ponieważ w wyposażeniu standardowym znajduje się izolacja akustyczna drzwi kotła oraz ekran akustyczny do montażu pomiędzy kotłem a ścianą, na której wisi kocioł, urządzenie charakteryzuje się bardzo cichą pracą. Ten o niewielkich wymiarach i nowoczesnym wyglądzie kocioł jest łatwy w montażu, obsłudze i serwisowaniu. Urządzenie odznacza się płynną modulacją mocy w zakresie od 27-100%. Przygotowanie c.w.u. odbywa się w przepływowym ogrzewaczu wody wykonanym ze stali nierdzewnej. Wydajność ciepłej wody 15 l/min zapewnia wysoki komfort użytkowania. Dostępny opcjonalnie moduł kaskadowy pozwala na sterowanie kaskadą od 2–4 kotłów połączonych równolegle (do 163 kW).

Kocioł jest wyposażony w panel sterowania Bosch Heatronic 3, z czytelnym wyświetlaczem i systemem regulacyjnym SolarInside, optymalizującym współpracę instalacji solarnej i kotła kondensacyjnego. Dzięki tej funkcji, pozwalającej na maksymalne wykorzystanie energii słonecznej, można uzyskać dodatkowe oszczędności nawet do 15% podczas produkcji ciepłej wody i do 5% w przypadku centralnego ogrzewania.

Opcjonalnie urządzenie można uzupełnić o regulatory pokojowe i pogodowe z programowaniem tygodniowym i dobowym, moduły solarne do przygotowywania c.w.u. oraz wspomagania ogrzewania lub sterownik telefoniczny pozwalający na mobilną kontrolę i realizację pracy kotła.

Wszystkie wersje kotłów są standardowo dostępne w wykonaniu na gaz ziemny GZ 50, ale w wybranych modelach jest możliwość przezbrojenia na gaz ziemny GZ 35, GZ 41,5 lub gaz płynny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej