Jak ogrzewany jest „zielony" biurowiec Green Wings?

2015-05-29 14:50
wnętrze biurowca Green Wings
Autor: Verano Ogrzewanie kanałowe w warszawskim biurowcu Green Wings w żaden sposób nie ingeruje w aranżację wnętrz

Biurowiec Green Wings stojący w sąsiedztwie lotniska Okęcie i wśród wielu nowoczesnych inwestycji wyróżnia ciekawa bryła. Poprzez zagięcie fasady frontowej wydłużona elewacja nabrała dynamiki. W konstrukcji budynku - oprócz betonu, stali i szkła - ciekawym elementem są perforowane, aluminiowe żaluzje, które zacieniają okna oraz rozpraszają hałas. Nazwa biurowca nawiązuje do jego kształtu, który z lotu ptaka przypomina skrzydła oraz do proekologicznych technologii, jakie zostały wykorzystane. Zastosowane w projekcie rozwiązania sprawiają, że eksploatacja budynku jest przyjazna środowisku. Nie bez powodu więc biurowiec otrzymał certyfikat Very Good w systemie certyfikacji BREEAM.

Nowoczesny biurowiec Green Wings
Autor: Verano Nowoczesny biurowiec Green Wings wyróżniony certyfikatem BREEAM

Grzejniki kanałowe Verano w biurowcu Green Wings

Do ogrzewania pomieszczeń w biurowcu Green Wings wybrano grzejniki kanałowe z wentylatorem firmy Verano. Są to urządzenia grzewcze, które wielokrotnie potwierdziły swoją skuteczność i niezawodność w ogrzewaniu nowoczesnych biurowców. W dużych przestrzeniach biurowych, jakie znajdują się w budynku, niezwykle ważne jest zapewnienie optymalnej temperatury. Przekłada się to bowiem na komfort pracy i samopoczucie użytkowników. Ze względu na to, że pomieszczenia budynku są bardzo wymagające - szklane elewacje są źródłem strat ciepła, jak i zysków od nasłonecznienia - wybrany system grzewczy powinien charakteryzować się wysoką dynamiką i szybką reakcją na zmiany temperatury w otoczeniu. Dodatkowo ze względu na otrzymany przez budynek certyfikat BREEAM musiał być przyjazny środowisku.

System ogrzewania kanałowego Verano doskonale spełnia wymagania tego typu pomieszczeń, a dzięki temu, że spełnia najsurowsze normy ekologiczne, wpisuje się tym samym się w standardy budynku. Grzejniki kanałowe z wentylatorem charakteryzują się doskonałą dynamiką, szybko reagują na zamiany temperatury w otoczeniu i precyzyjnie dostosowują swoją pracę i ilość dostarczanego ciepła do warunków panujących w pomieszczeniu. Nie występuje więc efekt przegrzania, a ciepło przekazywane na zasadzie konwekcji równomiernie ogrzewa pomieszczenie. Niewielkie rozmiary grzejników kanałowych TURBO VKN pozwalają na montaż w warstwach stropu dowolnej kondygnacji. Ponadto ten model grzejników wyposażony jest w energooszczędne wentylatory 24VDC z silnikami w technologii EC, które podnoszą wydajność przy zachowaniu niewielkich rozmiarów urządzeń. Dużym atutem grzejników kanałowych jest ich dyskrecja, zamontowane w podłodze nie zaburzają przestrzeni i doskonale integrują się z ogrzewanym wnętrzem. Dodatkowo zamontowane wzdłuż szklanych fasad skutecznie niwelują straty ciepła.

ogrzewanie kanałowe
Autor: Verano Energooszczędny z założenia biurowiec wymagał zastosowania również wydajnego i oszczędnego systemu ogrzewania - grzejniki kanałowe wyposażone dodatkowo w wentylatory podnoszące ich efektywność
ogrzewanie konwekcyjne
Autor: Verano Grzejniki kanałowe w biurowcu Green Wings wykończone są metalową przesłoną, dzięki czemu idealnie komponują się z grafitową, gresową posadzką wnętrz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej