Grzejniki kolumnowe w technologii laserowej

2015-05-03 14:00
grzejnik dekoracyjny
Autor: Purmo Grzejnik Delta Laserline - dzięki w pełni zautomatyzowanej technologii kompletnego spawania wiązką laseru spoina, która powstaje w wyniku łączenia stali, jest minimalna. Technilogia ta zapewnia grzejnikowi idealnie gładką powierzchnię, a przede wszystkim trwałość

Projektantom Purmo udało się połączyć klasyczną, ponadczasową formę z najnowocześniejszą technologią produkcji - unikalną na skalę światową technologię kompletnego spawania laserowego. Kolumnowe grzejniki dekoracyjne Delta Laserline wyróżniają rury profilowane w kształcie litery D. Spoina, która powstaje w wyniku laserowego łączenia stali, jest minimalnej szerokości, eliminując możliwość korodowania grzejnika.

Budowa grzejników dekoracyjnych Delta

Grzejniki dekoracyjne Delta formą nawiązują do tradycyjnech, żeliwnych grzejników żeberkowych. Rury o profilu D mają większą powierzchnią wymiany ciepła w porównaniu do klasycznych rur o przekroju kołowym. Przekłada się to na wysoką wydajność grzejników z tej serii, a ciepło wypromieniowywane jest bardzo równomiernie. Między poszczególnymi elementami grzejnika są na tyle duże odstępy, że można go łatwo czyścić z kurzu, co jest korzystne dla osób podatnych na alergie. Certyfikat higieniczny wystawiony przez Uniwersytet Kiloński potwierdza przydatność grzejników Delta, także w pomieszczeniach o podwyższonej aseptyce.
Grzejniki dekoracyjne Delta oferowane są w wielu wymiarach: 27 wysokości standardowych oraz dowolnie inne za zamówienie z przedziału 300-3000 mm, 5 wariantów głębokości, z dokładnością co do milimetra. Poza standardową paletą kolorów RAL Purmo oferuje również opcję wykończenia grzejników dekoracyjnych Delta najwyższej jakości farbami strukturalnymi, które nadają powierzchni szlachetnej faktury.

grzejnik kolumnowy Delta
Autor: Purmo Grzejnik dekoracyjny Delta Laserline - dzięki pięciu typom elementów grzejnika (2-6 kolumnowe) i bogatej palecie kolorów RAL, grzejniki można dopasować do każdego pomieszczenia, niezależnie od zapotrzebowania na ciepło i preferencji użytkownika

Wszystkie wymiary grzejnika kolumnowego Delta Laserline występują również w wersji Delta Laserline Ventil z przyłączonym zespołem zaworowym. Grzejnik wyposażony jest w zawór termostatyczny. Zasilanie odbywa się od dołu za pośrednictwem dwóch króćców przyłączeniowych o średnicy ½”.

grzejnik dekoracyjny kolumnowy
Autor: Purmo Grzejnik dekoracyjny w wersji Delta Twin M z dolnym, środkowym podłączeniem, polecany do montażu w przestronnych łazienkach, kuchniach, a także salonach czy holach. Można go wyposażyć w praktyczny drążek do zawieszenia np. ręczników. Oferowany w wersji 2-kolumnowej (w 5 wysokościach i 2 długościach).

Grzejnik Delta Bar sprawdzi się przede wszystkim w kuchni. Może być ustawiony w dowolnym miejscu pomieszczenia, ponieważ jest podłączany do instalacji grzewczej bezpośrednio z podłogi. Ten wysokiej klasy grzejnik dekoracyjny służy jako element podziału przestrzeni oraz funkcjonalny bufet. Montaż grzejnika Delta Bar pozwala ergonomicznie wykorzystać całą powierzchnię kuchni i całkowicie zrezygnować z typowych grzejników, które często uniemożliwiają montaż szafek i blatów wzdłuż wszystkich ścian.
Wygląd grzejnika Delta Bar można dopasować do różnorodnych aranżacji kuchni. Kolektory grzewcze oraz konstrukcję wsporczą grzejnika zamawia sie w dowolnie wybranym kolorze. Blat barku standardowo wykonany jest z drewna lub marmuru. Istnieje możliwość zakupu grzejnika bez blatu. Blat można wykonać wówczas we własnym zakresie, korzystając z materiałów dopasowanych do pozostałych elementów wystroju wnętrza (np. blatu kuchennego lub podłogi). Samodzielnie wykonany blat pozwala na eksperymenty z wielkością, materiałem i kształtem. Zamiast drewna można zdecydować się na szkło lub metal. Dzięki temu grzejnik Delta Bar idealnie uzupełnia każdą aranżacje kuchenną – zarówno nowoczesną, jak i tradycyjną.
Purmo Delta Bar jest dostępny w dwóch wysokościach 940 lub 1090 mm (wysokość mierzona z blatem). Gotowy blat dostarczany przez producenta może być wykonany z drewna lub marmuru.
Elementy grzewcze Purmo Delta Bar są umieszczone pionowo. Dolne podłączenia grzejnika pozostają całkowicie niewidoczne dla użytkownika. Grzejnik można idealnie wpisać w przestrzeń wnętrza, dzięki możliwości zamówienia go w dowolnych wymiarach.

grzejnik dekoracyjny Purmo Delta Bar
Autor: Purmo Grzejnik Delta Bar to propozycja grzejnika dekoracyjnego z blatem, który jednocześnie może pełnić funkcję bufetu czy stolika

Grzejniki Delta Column Bench i Delta Column Bench V oferują wymagającym klientom perfekcyjne połączenie grzejnika i ławki do siedzenia. Podczas gdy inne grzejniki Delta bardziej dyskretnie poprawiają atmosferę pomieszczenia, to te grzejniki przyciągają wzrok swoim wzornictwem. Płyta blatu np. z drewna lub marmuru, stanowi dodatkowy element wystroju dla wysokiej klasy zaprojektowanego pomieszczenia. Przemyślane rozwiązanie niewidocznego z zewnątrz podłączenia do instalacji przyczynia się również do podniesienia walorów estetycznych tego grzejnika.

Wszystkie grzejniki marki Purmo są objęte 10 letnią gwarancją producenta.

grzejnik Purmo Delta
Autor: Purmo Grzejniki kolumnowy Purmo Delta Column Bench V. Wysokość grzejnika: 490 lub 540 mm; ilość elementów: 20, 24, 28; ilość kolumn w elemencie: 4 lub 5
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej