Grzejniki dekoracyjne Jaga - większa wydajność grzejnika dekoracyjnego

2012-10-04 13:45
Grzejniki dekoracyjne Jaga
Autor: JAGA Grzejnik Jaga Vertiga Kirei

System Dynamic Boost Effect (DBE) umożliwia zwiększenie wydajności grzejników Jaga przez wymuszenie szybszej konwekcji przez wentylatory sterowane mikroprocesorem. Nowatorskie jest nie tyle zestawienie tej technologii z technologią małej pojemności wodnej w jednym urządzeniu, lecz ich jednoczesne użycie w grzejniku dekoracyjnym. Takie połączenie było dotychczas niedostępne dla tego typu urządzeń grzewczych.

Technologia małej pojemności wodnej (Low H2O) stosowana przez firmę Jaga w grzejnikach ściennych i kanałowych należy do bardzo ekonomicznych – grzejniki Low H2O szybko się nagrzewają i szybko stygną, co ma duży wpływ na oszczędność energii. Z kolei system Dynamic Boost Effect (DBE) to dobry pomysł na zwiększenie wydajności grzejników Jaga poprzez wymuszenie szybszej konwekcji za pomocą wentylatorów sterowanych mikroprocesorem. Nowe jest jednak nie tylko zestawienie obu flagowych technologii w jednym urządzeniu. Wazny jest fakt ich jednoczesnego użycia w grzejniku dekoracyjnym, co pozwala na uzyskanie dużych wydajności, dotychczas niedostępnych dla tego typu urządzeń.

Grzejnik Vertiga wyposażony jest w wymienniki ciepła Low H2O, które w tym modelu ustawione są pionowo, z lewej i prawej strony. Grzejnik zasysa powietrze górą i dołem, a usuwa bokami, na całej swojej długości. Taki sposób działania sprawia, że pomieszczenie jest szybko i efektywnie nagrzewane. Z badań firmy Jaga wynika, że jest to dziewięć razy szybsze w porównaniu ze zwykłym grzejnikiem dekoracyjnym. Strumień ciepłego powietrza kierowany jest w stronę wnętrza, dzięki czemu ściana przy grzejniku nie jest narażona na zabrudzenie. Co ważne, miejsca poboru powietrza (na górze i w dole grzejnika) zabezpieczone są specjalną siatką zapobiegającą wtargnięciu do wnętrza grzejnika drobnych przedmiotów.

Większa wydajność grzejników dekoracyjnych

Wysoka wydajność grzejników dekoracyjnych nowego typu to zasługa wymuszonego obiegu powietrza (system DBE), który generowany jest przez wysokiej klasy wentylatory osiowe sterowane elektronicznie. Gdy czujnik wykryje, że temperatura w pomieszczeniu różni się od zaprogramowanej w systemie, uruchamia nadmuch ciepłego powietrza, który zwiększa wydajność grzejnika.

Poziom hałasu grzejnika

W celu maksymalnego wyciszenia, wnętrze grzejników Vertiga wyścielone zostało materiałem dźwiękochłonnym.

Wzornictwo - nowoczesny design grzejników Vertiga

Grzejniki Vertiga dostępne są w czterech wzorach.

  • Wersja Primo to elegancka, gładka, lakierowana tafla o minimalistycznym designie;
  • Front grzejnika Dunes przypomina barwą piasek przemieszczający się na wydmach. Gra światła i cienia wprowadza efekt głębi barwy;
  • Model Glow, w formie monolitycznej tafli - czarnej lub białej - to ikona prostoty. Czerń ma głębię błyszczącego forniru fortepianowego;
  • Grzejnik Vertiga o nazwie Kirei, to przełożona na język przedmiotu japońska definicja ekologicznej czystości. Osłona grzejnika wykonana jest z naturalnego materiału o nazwie kirei, wyprodukowanego na bazie soi.

Wszystkie cztery modele grzejnika Vertiga oferowane są w następujących wymiarach: wysokość: 200 cm, szerokość: 41-90 cm, grubość: 9 i 13 cm.  Moc grzejników wynosi od 1448 do 5605 W.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej