Grzejnik aluminiowy

2009-11-13 9:03
Grzejnik aluminiowy
Autor: Fondital Group Grzejnik aluminiowy Samoa

Innowacyjny technicznie, prosty i estetyczny nie zakłóci wyglądu nawet najbardziej surowego, minimalistycznego wnętrza.

Minimalizm to wyciszenie i skrajna prostota. Ale choć ważny jest wygląd urządzenia, w przypadku grzejnika znacznie istotniejsze są jednak jego parametry techniczne oraz funkcjonalność.

Grzejnik dekoracyjny Samoa (Nova Florida), wykonano ze stopu aluminium. Ma on znacznie mniejszy ciężar w porówaniu do grzejników produkowanych ze stali, a duża powierzchnia wymiany termicznej (i mała pojemność wodna) umożliwia mu pracę w niskiej temperaturze. Nowatorski żebrowany profil tylnej strony grzejnika ułatwia wymianę termiczną i przyspiesza ogrzewanie pomieszczenia. W połączeniu z kotłami nowej generacji (kondensacyjnymi), pozwala na szybką reakcję na zapotrzebowanie energetyczne.
Oferowany przez Fondital S.p.A. i Nova Florida S.p.A. produkt ma budowę modułową, dzięki której łatwo dopasować go do specyficznych wymagań, wykorzystując lepiej wolną przestrzeń (grzejnik można mocować w pionie i w poziomie). Inną ważną cechą urządzenia jest możliwość podłączenia go do każdego typu instalacji, również miedzianej.


Kształt i kolor

Grzejnik to w każdym mieszkaniu urządzenie absolutnie niezbędne. Zawsze musimy znaleźć dla niego miejsce. Co jednak zrobić, by nie zakłócić wyglądu i charakteru wnętrza?
Samoa poddany został dwukrotnemu lakierowaniu, dzięki czemu jego powierzchnia jest niezwykle gładka i błyszcząca. Taka płaszczyzna odbija światło sprawiając, że przedmiot wydaje się lżejszy. Polecane przez stylistów proste pionowe elementy dodają wnętrzu wysokości, poprawiając wizualnie proporcje pomieszczeń. Zabierają też mniej miejsca. Łatwo dzięki nim rozwiązać problem umiejscowienia grzejnika na klatce schodowej lub poddaszu. Takie grzejniki mogą być używane wszędzie tam, gdzie jest mała głębokość do wykorzystania. Mimo to, dzięki dużej powierzchni promieniującej, zapewniają komfort cieplny.

Dane techniczne
szer. modułu [mm] 160
liczba modułów 2 lub 3
wys. grzejnika [mm] 940, 1040, 1240, 1440, 1640, 1840, 2040
głębokość grzejnika [mm] 40
moc grzejnika [W] 174–358

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej