Grzałka elektryczna

2007-05-29 13:58

W ofercie marki Purmo pojawiła się nowa grzałka elektryczna. Prosta konstrukcja pokrętła pozwala bez kłopotu ustawić temperaturę. Użytkowanie ułatwia także pierścień świetlny, który sygnalizuje pracę grzałki. Grzałka elektryczna do grzejnika łazienkowego ma siedmiostopniową regulację temperatury w zakresie od 7 do 70°C.

Można także ustawić temperaturę przeciwzamrożeniową (pozycja jest oznaczona gwiazdką). Grzała elektryczna jest sterowana elektronicznie i automatycznie dopasowuje moc do ustawionej temperatury. Grzałka elektryczna do grzejnika jest tak zaprojektowana, by utrzymywać możliwie równomierną temperaturę we wszystkich miejscach powierzchni grzejnika. Specjalna konstrukcja spirali sprawia, że grzeje ona w niewielkiej odległości za gwintem i w ten sposób rozprowadza ciepło bardziej równomiernie. Jest to o tyle istotne, że urządzenie montuje się w dolnym przyłączu, gdzie kolektory są zawsze najzimniejsze.  

Grzałkę elektryczną można podłączyć do każdego modelu grzejnika łazienkowego marki Purmo. Montaż nowego urządzenia nie powinien sprawiać trudności. Miękka, elastyczna uszczelka pozwala szybko prawidłowo dokręcić grzałkę (w jej właściwej pozycji widoczny jest z przodu rysunek firmowego kota).

W komplecie z grzałką dostarczany jest specjalny klucz; przy dokręcaniu nie dojdzie więc do uszkodzenia grzejnika i grzałki (co mogłoby się zdarzyć przy użyciu zwykłego klucza). Producent zadbał także o bezpieczeństwo użytkowania nowej grzałki. Przede wszystkim jest ona zabezpieczona przed przegrzaniem; służy temu specjalny ogranicznik - bezpiecznik termiczny 98oC, który nie dopuszcza do zagotowania się wody w grzejniku oraz termik umieszczony w kapilarze. Urządzenie ma znak bezpieczeństwa B i certyfikacje CE.
Nowa grzałka jest produkowana w trzech wielkościach: 300, 600 i 900 W.
Producent udziela na nią 18-miesięcznej gwarancji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej