Grupy pompowe serii GRC200 ze sterownikami CRx – energooszczędność i komfort temperatury wewnętrznej

2023-04-17 16:15
Grupy pompowe serii GRC200 ze sterownikami CRx – energooszczędność i komfort temperatury wewnętrznej
Autor: materiały prasowe ESBE Seria GRC - schemat ideowy. 1- sterownik pogodowy CRC217; 2 - sterownik CRD227 - kompleksowy, połączony czujnik pogodowy i temperatury wewnętrznej

ESBE serii GRC200 to grupy pompowe wyposażone w obrotowy zawór mieszający i sterownik, które są przeznaczone do systemów grzewczych wymagających sterowania pogodowego lub sterowania z połączonym czujnikiem pogodowym i czujnikiem temperatury wewnętrznej.

Grupy pompowe serii GRC200 wyróżniają się inteligentnym oprogramowaniem i systemem samoadaptacyjnym ESBE. To energooszczędne rozwiązanie, które pozwala użytkownikowi uzyskać komfort temperaturowy w pomieszczeniu.

Do zalet tego rozwiązania można zalizczyć:

  • Połączenie QuickFit między siłownikiem a zaworem ułatwia montaż siłownika (instalator nie potrzebuje do tego narzędzi).
  • Inwestor może wybrać model z jedną z dwóch wysokowydajnych pomp cyrkulacyjnych z sygnałem PWM, które są sterowane przez sterowniki serii CRx.

  • GRC200 to 8 różnych trybów sterowania pracą pompy za pomocą sygnału PWM.

  • Wbudowany zawór o charakterystyce progresywnej pozwala uzyskać doskonałe parametry przepływu.

  • Wszystkie prefabrykowane komponenty (urządzenia) wchodzą w skład jednego produktu, który został przetestowany (100% sprawność w testach w instalacji pod ciśnieniem). Grupa pompowa jest gotowa do montażu oraz użycia.

Inwestor ma do wyboru 2 możliwe sterowniki:

  • Sterownik pogodowy CRC217;
  • Sterownik CRD227 - kompleksowy, połączony czujnik pogodowy i temperatury wewnętrznej.

Współpraca sterownika oferowanego z grupą pompową zapewnia energooszczędną pracę instalacji. Na przykład, sterownik zapewnia wyłączenie pompy cyrkulacyjnej, gdy ogrzewanie nie jest potrzebne.

Dostępne rozmiary DN w serii GRC200 to 25 i 32.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej