Grupy pompowe serii GRC200 ze sterownikami CRx – energooszczędność i komfort temperatury wewnętrznej

2023-04-17 16:15
Grupy pompowe serii GRC200 ze sterownikami CRx – energooszczędność i komfort temperatury wewnętrznej
Autor: materiały prasowe ESBE Seria GRC - schemat ideowy. 1- sterownik pogodowy CRC217; 2 - sterownik CRD227 - kompleksowy, połączony czujnik pogodowy i temperatury wewnętrznej

ESBE serii GRC200 to grupy pompowe wyposażone w obrotowy zawór mieszający i sterownik, które są przeznaczone do systemów grzewczych wymagających sterowania pogodowego lub sterowania z połączonym czujnikiem pogodowym i czujnikiem temperatury wewnętrznej.

Grupy pompowe serii GRC200 wyróżniają się inteligentnym oprogramowaniem i systemem samoadaptacyjnym ESBE. To energooszczędne rozwiązanie, które pozwala użytkownikowi uzyskać komfort temperaturowy w pomieszczeniu.

Do zalet tego rozwiązania można zalizczyć:

  • Połączenie QuickFit między siłownikiem a zaworem ułatwia montaż siłownika (instalator nie potrzebuje do tego narzędzi).
  • Inwestor może wybrać model z jedną z dwóch wysokowydajnych pomp cyrkulacyjnych z sygnałem PWM, które są sterowane przez sterowniki serii CRx.

  • GRC200 to 8 różnych trybów sterowania pracą pompy za pomocą sygnału PWM.

  • Wbudowany zawór o charakterystyce progresywnej pozwala uzyskać doskonałe parametry przepływu.

  • Wszystkie prefabrykowane komponenty (urządzenia) wchodzą w skład jednego produktu, który został przetestowany (100% sprawność w testach w instalacji pod ciśnieniem). Grupa pompowa jest gotowa do montażu oraz użycia.

Inwestor ma do wyboru 2 możliwe sterowniki:

  • Sterownik pogodowy CRC217;
  • Sterownik CRD227 - kompleksowy, połączony czujnik pogodowy i temperatury wewnętrznej.

Współpraca sterownika oferowanego z grupą pompową zapewnia energooszczędną pracę instalacji. Na przykład, sterownik zapewnia wyłączenie pompy cyrkulacyjnej, gdy ogrzewanie nie jest potrzebne.

Dostępne rozmiary DN w serii GRC200 to 25 i 32.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej