Gruntowa pompa ciepła DHP-M do budynków komercyjnych i użyteczności publicznej

2015-06-02 11:46
gruntowa pompa ciepła
Autor: Danfoss Pompa ciepła DHP-M

Danfoss przedstawia nową generację gruntowej pompy ciepła, która automatycznie dostosowują się do bieżącego zapotrzebowania na ciepło. Pompa ciepła DHP-M przeznaczona do budynków komercyjnych i użyteczności publicznej.

Nowa, gruntowa pompa ciepła DHP-M wyposażona jest w sprężarkę inwerterową o mocy do 84 kW. Dzięki możliwości kaskadowego połączenia szesnastu jednostek DHP-M, można osiągnąć całkowitą moc systemu grzewczego na poziomie 1344 kW. Inwerterowa technologia stosowana w pompie ciepła DHP-M daje wyjątkową elastyczność dla zmiennych warunków pracy, co umożliwia wszechstronne wykorzystanie pompy ciepła w dowolnych typach budynków. Dodatkowo moc pompy jest precyzyjnie dostosowywana do zapotrzebowania na ciepło i chłód. Dzięki temu użytkownik unika dodatkowych wydatków na źródło szczytowe czy bufor.

Gruntowa pompa ciepła DHP-M zapewnia ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę użytkową. Wymiennik gorącego gazu wykorzystuje pompę do wytwarzania większej ilości gorącej wody o temperaturze co najmniej 60°C, zachowując wysoką efektywność (COP) i dodatkowo obniża koszty jej produkcji. Obie technologie - inwerterowa oraz gorącego gazu umożliwiają obniżenie kosztów instalacji, jak również zapewniają wyjątkowo niskie koszty eksploatacji – nawet do 30% niższe koszty za energię.

Pompa ciepła DHP-M jest łatwa w obsłudze. Wyposażona jest w nowoczesny, kolorowy ekran dotykowy umożliwiający kontrolę i monitorowanie pracy urządzenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej