Grawitron - kompleksowe ogrzewanie domu z jednego urządzenia

2014-06-04 8:00
kocioł grzewczy na paliwa stałe
Autor: Greń Dwufunkcyjny kocioł na paliwa stałe Grawitron. Zastępuje: bufor solarny, wymiennik i bufor do kominka z płaszczem wodnym, podgrzewacz współpracujący z bateriami fotowoltaicznymi

Kocioł grzewczy na paliwa stałe, zasobnik ciepłej wody użytkowej, bufor solarny, bufor do kominka z płaszczem wodnym, podgrzewacz elektryczny wody użytkowej współpracujący z bateriami fotowoltaicznymi - to wszystko w jednym urządzeniu i to w kompaktowych wymiarach, realizowane w pełni automatycznie. Urządzenie do kompleksowego ogrzewania domu Grawitron zaprojektowała firma Greń.

Grawitron to automatyczny, dwufunkcyjny kocioł grzewczy na paliwa stałe (peletowo-biomasowy) zajmujący w kotłowni jedynie ćwierć metra kwadratowego powierzchni. Kocioł grzewczy przeznaczony jest do ogrzewania oraz zaopatrywania w ciepłą wodę użytkową nie tylko domy jedno- i wielorodzinne, ale także budynki użyteczności publicznej czy gospodarstwa rolne. Nadaje się do montażu w układzie instalacji otwartej, jak i zamkniętej.
Urządzenie wyposażone jest standardowo w: obrotowy czopuch ułatwiający montaż, moderator spalin z regulatorem ciągu, automatyczny mechanizm czyszczący wymiennik oraz ruszt zastępczy na drewno, zasobnik na pelety, automatykę pogodową i grzałki elektryczne (za wyjątkiem modelu EGGR25- BX). Kocioł grzewczy emituje do atmosfery czyste spaliny o wyjątkowo niskiej temperaturze, umożliwiając wyraźne zmniejszenie kosztów ogrzewania domu.
Mimo zaawansowania technologicznego, urządzenie jest praktycznie bezobsługowe - aktualny stan pracy graficznie obrazowany jest na wyświetlaczu, a obsługa sprowadza się jedynie do okresowego wysypywania popiołu z szuflady.
Dostępne są 4 modele kotła grzewczego Grawitron o mocy: 20, 25, 50 i 100 kW.

Dane techniczne:

 

kotły grzewcze dane techniczne
Autor: brak danych

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej