Grawitron - kompleksowe ogrzewanie domu z jednego urządzenia

2014-06-04 8:00
kocioł grzewczy na paliwa stałe
Autor: Greń Dwufunkcyjny kocioł na paliwa stałe Grawitron. Zastępuje: bufor solarny, wymiennik i bufor do kominka z płaszczem wodnym, podgrzewacz współpracujący z bateriami fotowoltaicznymi

Kocioł grzewczy na paliwa stałe, zasobnik ciepłej wody użytkowej, bufor solarny, bufor do kominka z płaszczem wodnym, podgrzewacz elektryczny wody użytkowej współpracujący z bateriami fotowoltaicznymi - to wszystko w jednym urządzeniu i to w kompaktowych wymiarach, realizowane w pełni automatycznie. Urządzenie do kompleksowego ogrzewania domu Grawitron zaprojektowała firma Greń.

Grawitron to automatyczny, dwufunkcyjny kocioł grzewczy na paliwa stałe (peletowo-biomasowy) zajmujący w kotłowni jedynie ćwierć metra kwadratowego powierzchni. Kocioł grzewczy przeznaczony jest do ogrzewania oraz zaopatrywania w ciepłą wodę użytkową nie tylko domy jedno- i wielorodzinne, ale także budynki użyteczności publicznej czy gospodarstwa rolne. Nadaje się do montażu w układzie instalacji otwartej, jak i zamkniętej.
Urządzenie wyposażone jest standardowo w: obrotowy czopuch ułatwiający montaż, moderator spalin z regulatorem ciągu, automatyczny mechanizm czyszczący wymiennik oraz ruszt zastępczy na drewno, zasobnik na pelety, automatykę pogodową i grzałki elektryczne (za wyjątkiem modelu EGGR25- BX). Kocioł grzewczy emituje do atmosfery czyste spaliny o wyjątkowo niskiej temperaturze, umożliwiając wyraźne zmniejszenie kosztów ogrzewania domu.
Mimo zaawansowania technologicznego, urządzenie jest praktycznie bezobsługowe - aktualny stan pracy graficznie obrazowany jest na wyświetlaczu, a obsługa sprowadza się jedynie do okresowego wysypywania popiołu z szuflady.
Dostępne są 4 modele kotła grzewczego Grawitron o mocy: 20, 25, 50 i 100 kW.

Dane techniczne:

 

kotły grzewcze dane techniczne
Autor: brak danych

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej