Gazowy kompakt kondensacyjny

2009-05-21 12:50

Kocioł Vitodens 333-F stanowi alternatywę dla przestarzałych, nieefektywnych kotłów gazowych. Jest pomyślany do modernizacji systemów grzewczych, które nadmiernie eksploatują surowce energetyczne, jak również stanowi doskonałe rozwiązanie grzewcze w nowych budynkach.

Rodzina kotłów kondensacyjnych firmy Viessmann została wzbogacona o wysokowydajny gazowy kompakt kondensacyjny Vitodens 333-F, który jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem o najkrótszym okresie amortyzacji.

Urządzenie to przeznaczone jest do modernizacji systemów grzewczych, które nadmiernie eksploatują surowce energetyczne, jak również stanowi doskonałe rozwiązanie grzewcze w nowych budynkach. Olejowa i gazowa technika kondensacyjna ma największy wkład w zwiększaniu efektywności energetycznej w sektorze ciepłownictwa. Przy sprawnościach przemiany energii w ciepło do 109 procent, osiąga fizyczne granice możliwości. Niski nakład inwestycyjny przy równoczesnej wysokiej oszczędności kosztów energii, stanowi  ekonomiczne rozwiązanie o krótkim okresie amortyzacji. Jest to również alternatywne rozwiązanie na rzecz redukcji emisji CO2 do atmosfery, a tym samym ochrony klimatu.

Charakterystyka Vitodens 333-F

Jest to wydajny gazowy kompakt kondensacyjny z ładowanym zasobnikiem ze stali szlachetnej o pojemności 100 litrów, który gwarantuje wysoki komfort centralnej wody użytkowej. Dla obszarów charakteryzujących się twardą wodą istnieje możliwość montażu alternatywnej wersji z emaliowanym pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. z wężownicą, o pojemności 130 litrów.

Efektywność kotła wzmacnia palnik gazowy MatriX z układem regulacji spalania Lambda Pro Control, który automatycznie dopasowuje się do zmiennej jakości gazu, co gwarantuje stale wysoką sprawność znormalizowaną. Ponadto łatwą obsługę i kontrolę pracy kotła zapewnia regulator Vitotronic. Dobrze czytelny czarno-biały wyświetlacz jest o 70% większy niż w porównywalnych urządzeniach. W przejrzysty sposób potrafi przedstawiać charakterystyki grzewcze, a w razie wątpliwości udzielić pomocnych wskazówek. Urządzenie wyposażone jest w system diagnostyczny SMART, ktoóry rejestruje odchyłki od normalnych stanów roboczych i zgłasza je we wczesnych stadiach jako komunikaty tekstowe.

Dodatkową zaletą kotła jest nowa wysokoefektywna pompa z regulowanymi obrotami, która zużywa do 70% energii mniej, niż typowe pompy stopniowe, czego potwierdzeniem jest etykieta energetyczna A.

Nowoczesny, prosty wygląd kotła Vitodens 333-F sprawia, że inwestorzy bez problemu potrafią go zaaranżować w swoich wnętrzach bez uszczerbku estetycznego wnętrza.

Dane techniczne
moc [kW] 3,8–26
sprawność znormalizowana [%] 109
pojemność podgrzewacza c.w.u. [l] 100 lub 130
wskaźnik mocy NL 2,4
wymiary (wysokość/szerokość/głębokość) [mm]

• z zasobnikiem ładowanym ze stali szlachetnej: 1425/600/595
• z emaliowanym pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. z wężownicą: 1625/600/595

masa [kg]

• z zasobnikiem ładowanym ze stali szlachetnej: 113
• z emaliowanym pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. z wężownicą: 145

Gazowy kompakt kondensacyjny
Autor: Viessmann Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej